Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Blusos apkandžiojo savivaldybės būstą tvarkiusį žmogų

Savivaldybės socialinio būsto nuomininkas jį pavertė šiukšlynu. Tokios kaimynystės negali pakęsti ne tik šalia gyvenantys žmonės. Vandentiekį vedantys darbininkai svarsto, ar tęsti darbus, nes jie buvo sukandžioti blusų.

Į redakciją kreipėsi įmonės „Mano būstas“ darbuotojai. Jie šiuo metu Biržuose, Karaimų gatvės 15 daugiabutyje, atlieka darbus. Savivaldybės lėšomis čia įvedamas vandentiekis ir kanalizacija į dešimt šio namo butų.

Dalis butų yra privatūs, keli jų – savivaldybės socialiniai būstai.

Į redakciją atskubėjęs „Mano būsto“ darbuotojas Leonidas rodė ištinusią ranką. Žmogus pasakojo, kad bute, kur gyvena vienas savivaldybės nuomininkas, atliko santechnikos įvedimo darbus. Jį sukandžiojo nešvariuose būstuose įprastas gyvis – blusos. Jautriam žmogui ištino ranka.

Į medikus darbininkas nesikreipė, tačiau labai supyko ir su kolega nutarė papasakoti žurnalistams, kokiame blusyne jiems tenka dirbti.

Atvykus į Karaimų gatvės 15 numeriu pažymėtą namą pasitiko praverti pirmojo aukšto langai. Iš vidaus tvoskė nenusakomas šiukšlių ir kažkokių buitinių atliekų dvokas.

Darbininkai pasakojo, kad prieš ateidami į šį butą pirmiausia pradaro langus, kad galėtų kvėpuoti. Jie tik džiaugiasi, kad langai ne į gatvę, nes kam nors įmetus degtuką viskas užsiliepsnotų.

Pro praviras duris kambariuose buvo matyti daugybė skudurų, buities rakandų, šiukšlių.

Kaimynystėje gyvenantys žmonės sakė, kad bute gyvena savivaldybės socialinio būsto nuomininkas. Kaupti šiukšles yra jo gyvenimo būdas.

Šalia gyvenantys žmonės baiminasi tarakonų, blusų ir žiurkių invazijos. Tad savo butus valydami stengiasi naudoti kuo daugiau chemijos. Tačiau jie abejoja, ar tai juos nuo kenkėjų apsaugo.

Žmonės apgailestavo, kad su savivaldybės buto nuomininku nesusikalbėjo ir jų pakviesti savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai. Jie su žmogumi pasikalbėjo, tačiau iš to jokios naudos. Kaip buvo šiukšlynas, taip ir liko.

Savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vyriausioji specialistė Danguolė Gasiūnienė patvirtino, kad su kolega Virgilijumi Kulbiu lankėsi minėtame name pagal gyventojų skundą.

„Mes su buto savininku profilaktiškai pasikalbėjome. Jis sakė, kad susitvarkys. Daugiau mes nieko padaryti negalim, nes jis taip tvarkosi ne viešoje vietoje, o savo bute“, - kalbėjo D. Gasiūnienė.

Paklausus, ar kitokia tvarka negalioja savivaldybės socialiniam būstui, specialistė aiškino, kad tas butas nuomojamas. O žmogus viduje daro, ką nori.

„Betvarkę jis daro ne viešoje vietoje, aikštėje, o savo nuomojamame bute“, - aiškino D. Gasiūnienė.

Biržų miesto seniūnijos seniūnė Kristina Undzėnienė sakė žinanti žmogų, kuris gyvena šiame šiukšlynu paverstame būste. Jis turi problemų dėl alkoholio vartojimo.

K. Undzėnienė žadėjo pasidomėti situacija ir esant galimybei kaimynams padėti.

Ji pasiaiškino, kad žmogui yra duotas terminas susitvarkyti. Kitą savaitę ji žada tikrinti, ar buto gyventojas savo pažadus įvykdė.

Biržų rajono savivaldybės Strateginio planavimo ir turto valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Aldona Jurkštaitė sakė, kad su minėto buto nuomininku sutartis sudaryta 2009 metais. Ilgą laiką problemų nėra buvę. Kaimynai gyventoju pradėjo skųstis maždaug prieš pusę metų.

Pasak A. Jurkštaitės, nuomos sutartyje numatyta, kad savivaldybės būsto nuomininkas jį turi naudoti pagal paskirtį, jį prižiūrėti, laikyti tvarkingą, laikytis priešgaisrinės saugos reikalavimų.

„Kaip sutartis vykdoma, prižiūri savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius. Jei nesilaikoma nuomos sutarties, ją galima nutraukti“, - sakė A. Jurkštaitė.

Jurgita Morkūnienė

Biržų krašto laikraštis "Šiaurės rytai"

Rekomenduojami video