Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Biržuose pradėtas kurti sakurų žiedais džiuginsiantis parkas

Balandžio 21 dieną visoje Lietuvoje vykusią pilietinę visuotinio aplinkos tvarkymo iniciatyvą „Darom 2018" šiemet Biržuose galima laikyti neeiline. Biržų Rotary klubo iniciatyva Širvėnos pakrantėje atsiras nauja rekreacinė zona, kuri, tikėtina, taps dar vienu lankytinu objektu Biržų mieste.

Biržų Rotary klubo idėja - parkas, kuris bus sukurtas Širvėnos ežero pakrantės atkarpoje tarp pėsčiųjų tilto ir už kempingo esančios maudyklos. Pirmieji parko įrengimo darbai buvo pradėti jau praėjusį šeštadienį.

Į paežerę rinkosi gausios Rotary klubo narių pajėgos, kurias sudarė Biržuose žinomi politikai, verslininkai, pedagogai ir visuomenės veikėjai. Rotariečiai, apsiginklavę kastuvais, kopėčiomis, plaktukais ir grėbliais, darbus pradėjo nuo pat ryto. Jie vyko organizuotai, sparčiai, talkos dalyviai buvo gerai nusiteikę.

Tuštesnėse paežerės erdvėse buvo sodinami medeliai, o į pakrantėje jau augančius brandžius medžius keliami inkilai. Skaičiai įspūdingi - būsimajame parke pasodinta 100 medelių ir iškelta 100 inkilų.

Labiausiai dėmesį iš sodinukų traukė japoniškos vyšnios (sakuros), kurių parke pasodinta net 45 vienetai. Sakuros yra jautrios šalčiams, todėl buvo pasirinktos labiau šalčiui atsparios rūšys. Kasmet balandžio-gegužės mėnesiais vyšnios žydi gausiais žiedais, tad labai tikėtina, kad pažiūrėti jų dieviško žydėjimo būriais trauks ne tik biržiečiai, bet ir į miestą atvykstantys turistai.

Parke taip pat projektuojamas ir turėtų būti įrengtas saulės laikrodis, o per visą rotariečių parką nutiestas 2 metrų pločio ir 302 metrų ilgio pėsčiųjų takas.

Rotary - tarptautinis labdaros klubas, kuris besiskelbia jungiantis aukštos reputacijos verslininkus ir profesionalus. Biržų Rotary klubas, priklausantis tarptautinei bendruomenei, buvo įsteigtas 2006 m. pabaigoje. Lietuvoje šiuo metu veikia 52 Rotary klubai.

 

Simonas Gudas

Rekomenduojami video