Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Biržų kaimo gyventojai jaučiasi valdžios užmiršti
Biržų savivaldybės meras Vytas Jareckas ir vicemerė Astra Korsakienė tęsia savo turą po rajono gyvenvietes. Praeitą savaitę jei lankėsi Rinkuškių bendruomenės namuose. Susitikimo metu bendruomenės nariams meras tradiciškai pristatė darbų, nuveiktų 2019 metais ataskaitą, tuo tarpu Rinkuškių gyventojai vardijo savo problemas.

Nei apšvietimo, nei vandens

Žmonėms, gyvenantiems Biržų kaime, rūpėjo, kada bus apšviestos Rožių ir Tulpių gatvės? -Pas mus visiška tamsa. Esame visų pamiršti: nei apšvietimo, nei nuotėkų, nei geriamo vandens. Galėtų bent jau antra lempa gatvėje degti... O gal mums išvis jau nebeverta kažko laukti? – klausė gyventojai. Žmonės pasakojo, kad duonos kepykloje dirbantiems žmonėms grįžti namo pėstute sunku ir nesaugu, susisiekimas apgailėtinas. Meras sakė, kad jau yra projektuojama Plento gatvė su šaligatviu, tačiau kada projektas bus paruoštas ir prasidės darbai – nežinia. O apšvietimą, anot mero, bus galima sutvarkyti ir anksčiau. Susitikimo dalyviams rūpėjo, kada jų gyvenvietėje bus įvestos nuotėkų ir vandentiekio sistemos. V. Jareckas teigė, kad situacija dėl vandentiekio Biržų rajone išvis prasta – tik apie 60 proc. gyventojų rajone jį turi. Sakė, tam, kad vandentiekis būtų įvestas gatvių atkarpose, kur yra nuolydis, reikia statyti siurblinę. O skirti dideles lėšas siurblinei neverta, nes tokiose vietose gyvena viena kita šeima. Tačiau vicemerės A. Korsakienės nuomone, mažas gyventojų skaičius probleminėse vietose neturėtų būti priežastis vandentiekio ten neįvesti, sakė, žmonės dėl to nekalti.

Pirma vandentiekis, o tada – asfaltas

Viena susirinkimo dalyvė teiravosi, kur dingo lėšos, kurios buvos skirtos trijų gatvių asfaltavimui, mat Krantinės gatvė iki medienos perdirbimo įmonės vis dar žvyruota, klausė, kada pajudės darbai. Meras paaiškino, kad darbai nevyko, nes neatsirado rangovų, kuriems tiktų sąlygos, todėl teko jas pakeisti. Patikino, kad naujas rangovas jau rastas ir darbai prasidės. Tiesa, klausiusią moterį nuvylė: bus išasfaltuota ne visa gatvė, bet tik nedidelė jos dalis, nes per brangu. Biržų rajono savivaldybės Tarybos nario Daliaus Drevinsko nuomone, gatvė gatvei nelygi, todėl ne visos jos yra vienodai brangios. Pasak V. Jarecko, ne viskas taip paprasta: pirmiausia turi būti įvesta vandentiekio sistema ir tik tada išasfaltuota gatvė, kad paskui naujos dangos nereikėtų draskyti.

Projektai rengiami per vėlai

Susitikime taip pat dalyvavo LR Seimo narys Viktoras Rinkevičius, kuris priminė, kad šiemet Biržai gavo 1,5 mln. eurų kelių asfaltavimui. Pasak Seimo nario, Biržų rajono savivaldybėje ilgus metus nebuvo sisteminio planavimo, todėl kai valdžia gauna pinigus, ne visada žino kaip juos panaudoti, o projektus pradeda rengti per vėlai. Meras į komentarą atsakė: kol nėra pinigų, negalima rengti ir projektų. O kai lėšos gaunamos, terminai darbams atlikti yra trumpi, tada ir atsiranda sunkumų.
Birutė PETKEVIČIŪTĖ www.birzietis.lt
Rekomenduojami video