Vieni biržiečiai, sutikdami valstybės šimtmetį, perka trispalves, kiti laukia, kad jiems Lietuva ką nors duotų.
Pastarosiomis savaitėmis, artėjant Lietuvos valstybės 100–mečiui, šalyje juntamas trispalvių vėliavų ir tautinės atributikos pirkimo pagyvėjimas. Kaip yra Biržuose?Biržų turizmo informacijos centro direktorė Raminta Indriulėnienė sakė, kad ir pas mus pagyvėjimas jaučiasi. Tiesa, vieni žmonės užeina tik pasižiūrėti ir žada sugrįžti, kiti perka. Gyventojai žada ne tik patys naudoti tautinę atributiką, bet ir ją siųsti į kitas šalis ten gyvenantiems savo artimiesiems.
Biržiečiai aktyviai perka ženkliukus, vėliavėles, pirštines, kojines su tautine atributika. Yra pageidaujančių nusipirkti vėliavų su Vyčiu. Perkamos ne tik valstybinės, bet ir Biržų miesto vėliavos.
Populiarūs ir marškinėliai su Vyčiu bei užrašais „100 procentų lietuvis“. O štai puodelių su užrašu „100 metų atkurtai Lietuvai“ beveik nebeliko, tad Turizmo informacijos centras žada jų daugiau užsisakyti iš tiekėjų.
R. Indriulėnienė neišskirtų jokios pirkėjų amžiaus grupės – suvenyrais bei vėliavomis domisi ir senjorai, ir jauni žmonės. Linksma gaida nuskambėjo ir Biržuose veikiančio „Pegaso“ knygyno darbuotojų kalbos. Jie sako, kad pirkėjų pagyvėjimas jaučiamas. Žmonės ieško smulkmenėlių su tautine atributika – magnetukų, maišelių. Pirkėjai mini, kad artėja Lietuvos 100–metis, todėl tam ruošiasi. Žmonės ieško ir didelių vėliavų, tačiau knygynas jų pasiūlyti šiuo metu negali.
Biržuose, Vytauto gatvėje, įsikūrusios parduotuvės „Raštinės prekės visiems“ savininkė Renia Žvirgždienė sakė, kad dar turi storesnių Lietuvos vėliavų, kainuojančių po 18 eurų, ir vieną ploną, kainuojančią 10 eurų. Nors itin didelio pirkimo pagyvėjimo nejaučia, tačiau žmonės vėliavas įsigyja. Štai neseniai keturias vėliavas balkonams puošti nusipirko vieno Biržų miesto daugiabučio namo gyventojai...
Gerokai aktyviau perkamas Lietuvos vėliavos spalvų popierius. Tokio parduotuvė jau nebeturi. Savininkė bandė užsakyti – paaiškėjo, kad tokių spalvų popieriaus ir netgi Lietuvos vėliavų nebeturi ir firmos.
R. Žvirgždienė apgailestavo, kad ne visi biržiečiai suvokia Lietuvos valstybės 100–mečio prasmę. Ji iš popieriaus pagamino tautines vėliavėles ir norėjo, kad namo, kur įsikūrusi jos parduotuvė, gyventojai jomis papuoštų savo langus. „Viena gyventoja man pasakė, kad Lietuva jai nieko gero nedavė, ir užtrenkė prieš nosį duris“, - su gailesčiu, kad buvo nesupratusių jos gerų norų, kalbėjo R. Žvirgždienė.
UAB „Mažoji rusmenė“ vadovė Jūratė Pelanienė sakė, kad parduotuvė turi 10,90 euro kainuojančių Lietuvos vėliavų. Nors ypatingo bumo nėra, žmonės vėliavas perka. Ir vis pamini, kad per televiziją žmonės raginami kelti vėliavas savo languose...
Itin aktyviai spalvotą popierių perka darželiai ir mokyklos, kurie puošiasi darbeliais iš tautinėmis spalvomis nuspalvinto popieriaus.
Akcinės bendrovės „Lietuvos paštas“ komunikacijos vadybininkė Rasa Kazlaitė sakė, kad Biržų pašte per šių metų sausio mėnesį, palyginus su praėjusių metų sausiu, vėliavų pardavimai nėra žymiai pasikeitę ir nėra dideli.
„Tuo metu visos Lietuvos paštų mastu fiksuojame rekordiškai augančius vėliavų pardavimus: per šių metų sausio mėnesį paštuose nupirkta beveik pusė praėjusių metų bendro parduoto vėliavų kiekio“,- teigė R.Kazlaitė.
Jurgita Morkūnienė