Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Birštone atidaryta keleivinių laivų prieplauka

Sekmadienį Birštone oficialiai atidaryta pirmoji keleivinių laivų prieplauka. Bene dešimtmetį karališku vadinamą kurortą pasiekdavo dideli keleiviniai laivai, tačiau jiems pritaikytos prieplaukos čia nebuvo.

MB „Nemuno turas“ vadovai, organizuojantys kruizines, pramogines keliones į Birštoną, šiais metais ėmėsi iniciatyvos įrengti keleiviniams laivams pritaikytą prieplauką: nuo šiol žmonės galės daug patogiau išlipti iš laivo – tiek sunkiai vaikštantys vyresnio amžiaus žmonės, tiek turintys fizinę negalią, keliaujantys su dviračiais ar su mažais vaikais vežimėliuose.

„Svarbiausia, kad prieplauka galės naudotis visi plaukiojantys Nemunu. Jeigu jie norės aplankyti Birštoną – galės švartuotis ir naudotis prieplaukos infrastruktūra nemokamai“, - sako prieplauką įrengusios įmonės vadovas Mindaugas Žiedelis.

Pasak M. Žiedelio, investicija į prieplauką Birštone siekia 20 000 eurų. Taip siekiama populiarinti laivybą Nemunu, suteikiant patogaus švartavimosi galimybę.

„Tikiuosi, tai bus dar vienas traukos centras atsinaujinančiame ir sparčiai augančiame Birštone“, - sako M. Žiedelis.

Naujoji keleivinė prieplauka unikali – tai metalinės konstrukcijos pontonas, kurio grimzlė tesiekia 30 cm. Ji iš Kauno buvo plukdoma laivu „Algirdas“ net 10 valandų. Pasibaigus sezonui, tuo pačiu keliu pontoninė prieplauka grįš žiemoti į Kauno marių senąją prieplauką.

Naujoji Birštono keleivinė prieplauka yra 24 m ilgio, 8 m pločio (200 kv.m), keliamoji galia siekia 70 tūkst. kg.

Prieplaukos parengiamieji darbai užtruko 3 mėnesius. Vienu metu prieplauka gali priimti 100 keleivių. Kitiems metams jau suplanuoti kruiziniai maršrutai iš Kauno laivu „Nemunas“.

Rekomenduojami video