Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Beržuose – tradicine tapusi „Trimerių“ diena

Kėdainių rajono bendruomenės jau ne kartą įrodė, kad esant reikalui, jos gali būti stiprios kaip kumštis. Štai Kėdainių rajono Dotnuvos seniūnijos Beržų kaimo bendruomenė susivienijo bendram ir gražiam tikslui – sutvarkyti kaimo parką. Ši tradicinė kasmetinė Beržų kaimo talka jau ir pavadinimą gavo – „Trimerių“ diena.

Sukvietė pirmininkė

Beržų kaimo bendruomenės centro pirmininkė Birutė Jomantaitė prašė kaimo bendruomenės žmonių pagalbos. Ir beržiškiai kaip mat suskubo tvarkyti savo kaimo parko. Susinešė žmonės įrankius ir kibo į darbą, kurio tikrai pakako visiems.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

„Šiemet tradicinė „Trimerių“ diena neapsiribojo vien žolės pjovimu.Dirbo visi: ir jauni, ir vyresni, neskaičiuodami nei laiko, nei jėgų.

Kol vyrai šienavo parką, moterys gamino būsimai vasaros šventei atributus.

Parkas gražėjo akimirksniu.

Po vienų darbų, pasistiprinę gaivinančiais šaltibarščiais, už kuriuos dėkojame šeimininkėms Janinai ir Vilmai, tęsėme darbus.

Su šauniomis merginomis darbas nebaisus – malkos vos ne pačios subėgo į malkinę.

Begalinis ačiū visiems radusiems laiko ir paaukojusiems jį kaimo labui bei praleidusiems sekmadienį kitaip.

Be galo didžiuojamės jaunimu, kuris nebijo juodų darbų ir išbraukė dieną iš vasaros atostogų“, – sakė kaimo bendruomenės pirmininkė B. Jomantaitė.

Ne šiaip sau

Beržiškiai parką tvarko ne šiaip sau. Jau po savaitės, rugpjūčio 1-ąją, čia vyks didžiulė ir pagrindinė šio kaimo vasaros šventė, į kurią tradiciškai suvažiuos ne tik vietiniai, bet ir svečiai.

„Šios šventės tikslas – išsaugoti ir puoselėti jau tradicija tapusią Beržų kaimo vasaros šventę, skatinant kaimo žmonių kultūrinį ir kūrybinį aktyvumą, didinant vietos bendruomenės bendruomeniškumą, mažinant socialinę atskirtį.

Taip mes skatiname kaimo žmonių kultūrinį ir kūrybinį aktyvumą, organizuojant veiklas, sudarančias galimybes jose aktyviai dalyvauti visų amžiaus grupių kaimo gyventojams“, – paaiškino pirmininkė B. Jomantaitė.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video