Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Bendrovė ir jam vadovavęs direktorius nuteisti už neteisėtą miško kirtimą

Teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, kaltais dėl neteisėto miško kirtimo Tauragės rajone pripažino Skuodo rajone registruotą juridinį asmenį ir jam vadovavusį direktorių M. J. Teismo sprendimu M. J. paskirta 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant vieneriems metams. Juridiniam asmeniui skirta 25 tūkst. eurų bauda.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavo ir valstybinį kaltinimą teisme palaikė Klaipėdos apygardos prokuratūros Tauragės apylinkės prokuratūros prokurorė Roma Kiselevičienė. Tyrimą atliko Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai.

Bylos duomenimis, medienos perpardavimu užsiimančios bendrovės tuometinis direktorius M. J., būdamas atsakingas už įmonėje priimamus sprendimus, inicijavo daugiau nei 5 hektarų ploto miško, priklausančio minėtajai bendrovei, neteisėtą iškirtimą. Neturint miško kirtimui reikalingo leidimo, Palolyčio kaime esančiame sklype 2018 metais buvo nukirsta daugiau nei 2 tūkst. medžių. Skaičiuojama, kad taip gamtai buvo padaryta didesnė nei 215 tūkst. eurų žala. Baudžiamojon atsakomybėn už tai buvo patrauktas ir juridinis asmuo, ir jam tuomet vadovavęs M. J.

Nors kaltinamieji neigė savo kaltę dėl jiems inkriminuojamo nusikaltimo, jų kaltė buvo įrodyta byloje surinktais ir teisminio nagrinėjimo metu ištirtais įrodymais. Tauragės apylinkės teismas M. J. skyrė 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant vieneriems metams. M. J. taip pat įpareigotas dirbti ir tęsti darbą viso bausmės vykdymo atidėjimo metu. Juridiniam asmeniui teismas skyrė 25 tūkst. eurų baudą. Nuteistieji taip pat privalės atlyginti ir padarytą daugiau nei 215 tūkst. eurų žalą gamtai.

Tyrimui vadovavusios prokurorės R. Kiselevičienės teigimu, šio ikiteisminio tyrimo trukmę pakoregavo tai, jog miško kirtimo procese dalyvavo daug asmenų, kurie, siekiant užtikrinti sėkmingą nusikaltimo išaiškinimą, privalėjo būti apklausti. „Kadangi šiame procese veikė miško savininkai, rangovai, kirtėjai bei kiti asmenys, taip pat dalyvavo ne viena įmonė, privalėjome apklausti visus susijusius asmenis tam, kad būtų surinkti kuo detalesni parodymai. Kartu su kaltinamuoju aktu teismui buvo perduoti 6 tomai ikiteisminio tyrimo medžiagos. Teisminis nagrinėjimas užsitęsė tiek dėl apklaustinų asmenų gausos, tiek ir dėl Covid-19 pandemijos“, – teigė prokurorė.

Šis nuosprendis per 20 dienų nuo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.

LR prokuratūros informacija

Rekomenduojami video