Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Benamiai užplūdo nakvynės namus

Pastarosiomis dienomis stipriai pustant ir temperatūrai krintant vis žemiau į Kėdainiuose esančius nakvynės namus pradėjo plūsti benamiai. Iš visų miesto kampelių žmonės nakvynės namuose ieško laikino prieglobsčio ir šilumos.

Priima laikinai

Kėdainių bendruomenės socialinio centro Paslaugų socialinės rizikos grupės asmenims padalinys, dar vadinamas tiesiog nakvynės namais, šaltuoju metų laiku visuomet ištiesia pagalbos ranką be namų likusiems ir nuo speigo norintiems pasislėpti ir nesušalti asmenims.

„Nakvynės namuose apsigyventi vietų nėra, šiuo metu užimtos visos 36 vietos. Bet mes niekada nepaliekame į bėdą patekusių žmonių, tų, kurie neturi nuolatinės gyvenamosios vietos. Jiems mes galime pasiūlyti laikino apnakvindinimo paslaugą. Tai tokia paslauga, kai žmones priimame be jokių pažymų, kurių reiktų gyvenant mūsų nameliuose, priimame žmones iš bet kokio rajono, priimame net ir nesilaikančius mūsų taisyklių – neblaivius asmenis. Žinoma, kažkokio komforto suteikti negalime, bet šiltą kambarį ir lovą užtikriname“, – kalbėjo Paslaugų socialinės rizikos grupės asmenims padalinio socialinė darbuotoja Regina Chmieliauskienė.

Padeda žmonėms

Nakvynės namuose dirbantys socialiniai darbuotojai padeda į nelaimę patekusiems ir be namų likusiems žmonėms visais metų laikais.

„Žmonės, kurie neturi pastovios gyvenamosios vietos, kiekvieną savaitgalį gali ateiti pas mus išsimaudyti. Ši paslauga teikiama nemokamai. Dušas įrengtas visai naujai, tad tikrai paslauga yra labai populiari ir naudinga. Jeigu būtų žmogui bėda, galime net švarių rūbų duoti, nes turime šiuo metu gerų žmonių suaukotų drabužių“, – dėstė socialinė darbuotoja.

Galima apsigyventi

Nakvynės namuose šiuo metu užimtos visos 36 vietos. Tačiau vietų karts nuo karto vietų atsiranda, vyksta gyventojų kaita.

„Žmonėms, neturintiems kur gyventi, reikėtų atvykti pas mus. O mes jau padėtume susitvarkyti visus reikiamus dokumentus. Paaiškintume, kokios pažymos, kokių dokumentų reikėtų, padėtume užpildyti. Jei vietų tuo metu nėra, mes tiesiog jį įrašome į eilę ir, kai atsilaisvina vieta, mes jį informuojame. Dabar eilės nėra, nes benamiai vienas per kitą greitai susižino, kad yra laisvų vietų ir ateina pas mus, jiems čia tikrai sudarytos visos sąlygos gyventi šiltai ir tvarkingai“, – kalbėjo R. Chmieliauskienė.

Gyventojai patenkinti

Kalbinti gyventojai atskleidė, kad jiems čia gyventi gera, nes yra nustatyta tvarka, kurios visi turi laikytis. Taisyklių dažniausiai visi ir laikosi. Gyvena žmonės ramiai, turi televizorių, turi užsiėmimų, gali gaminti valgį, tvarkytis. Gyvenimas čia vyksta kaip ir nuosavuose namuose, ir visi čia gyvena draugiškai, it viena didelė šeima.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video