Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSveikataSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Be atidirbančių už pašalpas gresia prapultis

Biržų rajono vadovai skambina pavojaus varpais. Jei nuo ateinančių metų nebebus galima asmenims atidirbti už gaunamas pašalpas, gali tekti didinti etatų skaičių.

Biržų rajono savivaldybės administracijos direktorius Vidas Eidukas miesto seniūnaičius informavo, kad iš Vyriausybės atėjo raštas į savivaldybę. Jame informuojama, kad planuojama, jog nuo ateinančių metų socialiai remtiniems žmonėms nebereikės atidirbinėti už gaunamas pašalpas.

„Jei nebeliks atidirbančių, bus blogai. Tokiu atveju teks didinti etatų skaičių“, - sakė V. Eidukas.

Biržų rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Kęstutis Knizikevičius sakė, kad rajone yra apie 2000 socialines pašalpas gaunančių asmenų.

Už gaunamas pašalpas neturi atidirbti tik studentai, vaikus auginantys tėvai ir neįgalieji.

Už pašalpą atidirbama 40 valandų per tris mėnesius.

Biržų miesto seniūnijos seniūnės pavaduotoja Justina Pečiukevičiūtė – Pipynė sakė, kad atidirbantys už pašalpas žmonės atlieka visuomenei naudingus darbus. Jie labai reikalingi.

Biržų miesto seniūnijoje yra vienas ūkio reikalų specialistas ir trys darbininkai. O miestas didelis, darbų daugybė. Tad tie, kurie atidirba už pašalpas, didelė paspirtis.

Papilio seniūnijos seniūnas Renas Čygas sakė nujautęs, kad gali būti tokie valdančiųjų planai. Dar vasarą jis kažkur skaitė, kad atidirbantiems už pašalpas asmenims dalijamos anketos, kur klausiama, ar jie nepatiria socialinės atskirties dirbdami tokius darbus, ar jų nežemina tas atidirbimas.

Seniūnas sakė, kad su atidirbančiais už socialines pašalpas būna visokių kuriozų. Kai kurie du mėnesius nedirba, o paskutinį atneša pažymą, kad serga. Tuomet tenka pateisinti tą laiką, kurio jie neatidirbo.

Tačiau tie, kurie dirba, atlieka daug naudingų darbų.

„Aišku, ūkio specialistas Julius Gaučys prie jų turi stovėti, saugoti, bet be jų prapultis. Apželsime ir šiukšlėmis apeisime“, - sakė R. Čygas.

Seniūnijoje yra trys ūkio darbininkai. Vien kapinių yra 29, o kur dar daugybė viešųjų erdvių, miestelio šaligatviai.

„Darbo birža“ turi programą, pagal kurią įdarbinami asmenys laikiniesiems darbams. Tačiau jų skaičius labai mažas, per 9 mėnesius Papilio seniūnijoje galima įdarbinti tik po vieną žmogų.

„Pagal poreikius tai yra nulis“, - sakė seniūnas.

Jis apgailestavo, kad numatoma tvarka visiškai nebeskatins žmonių įsidarbinti, jie tiesiog nematys paskatos ieškoti darbo. Ir, aišku, piktins tuos, kurie dirba ir moka mokesčius.

Vabalninko seniūną pavaduojanti Zena Švainauskienė sakė jau anksčiau girdėjusi kalbų, kad gali nebereikti atidirbti už gaunamas pašalpas.

„Mums tai didelė paspirtis. Juk beveik neturime gatvių valytojų. Ir žmonės labiau socializuojasi. Yra žmonių, kurie į tai rimtai, geranoriškai žiūri“, - sakė Z. Švainauskienė.

Jurgita Morkūnienė

Rekomenduojami video