Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Bausti neskuba: pirmiausiai įsitikina, ar veja tikrai – veja

Ką darote, jei prie daugiabučio nerandate vietos, kur pasistatyti savo automobilį? Ieškote vietos atokiau namų, o gal laisvo plotelio ant žolės?

Ukmergės miesto seniūnė Zita Pečiulienė sako, kad ant vejų statomi automobiliai – didelė problema, dėl to dažnai sulaukiama gyventojų skundų. Mieste yra vietų, kur vieni gyventojai nuolat stato automobilius neleistinose vietose, o kiti skundžia juos dėl šio pažeidimo. Bent kelios tokios vietos yra Pivonijos mikrorajone.

Bausti už šį pažeidimą jį turi teisę seniūnijos ir savivaldybės viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai bei policijos pareigūnai.

Seniūnė sako, kad baudas šiuo klausimu vertina nevienareikšmiškai. Įsitikinusi, kad jei baudžiama už automobilio pastatymą žaliojoje vejoje, reiktų aiškiai suprasti, kas yra veja. Ar ten – tikrai žolė, ar yra ribojantys bordiūrai.

Mano, kad geriausiai šį pažeidimą įvertinti gali policija. Juolab kad į įvykį gali atvykti ir po darbo valandų ar savaitgalį.

Rajono savivaldybės Viešosios tvarkos ir aplinkosaugos skyriaus vedėjas Aidas Dutkus taip pat pritaria nuostatai administracine tvarka piniginę baudą skirti tik tuo atveju, kai automobilis akivaizdžiai stovi ant žalios vejos.

Tačiau neretai skundų gaunama ir tokiais atvejais, jei automobilį žmogus palieka vietoje, kuri kažkada buvo veja, o dabar – tiesiog ištrypta žemė. Pasak pašnekovo, tokiais atvejais apsiribojama įspėjimu.

Sako, kad tokios pačios linijos laikosi ir policija: jei nėra tiksliai matyti, kur prasideda veja, jei tai tiesiog ištrypta žemė – įspėja, bet iš karto baudų neskiria. Be įspėjimo baudžia tuo atveju, jei pažeidimas akivaizdus – automobilis visais keturiais ratais stovi ant vejos.

Pasak A. Dutkaus, kadangi dažniausiai panašūs pažeidimai fiksuojami prie daugiabučių namų po darbo valandų, apie tai gyventojai praneša policijos pareigūnams, o ne savivaldybės darbuotojams.

Vilma Nemunaitienė

Rekomenduojami video