Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Basos mamos protestavo prieš galimybių paso įvedimą vaikams nuo 12 metų

Pirmadienį prie Vyriausybės rūmų susirinkusios basos mamos protestavo prieš galimybių paso įvedimą vaikams nuo 12-os metų. Anot jų, galimybių paso įvedimas diskriminuotų dalį vaikų, sukeltų psichologinių problemų ypač jautriai paauglių amžiaus grupei.

„Vaikų galimybių apribojimas, kai vaikai nebegalės lankyti užklasinio ugdymo užsiėmimų, laisvai dalyvauti išvykose, renginiuose, lankytis viešojo maitinimo įstaigose, sukeltų ne tik daug paauglių užimtumo nepatogumų, bet ir sukurtų prielaidas patyčių, mobingo ir kitų diskriminacijos „palydovų“ įsigalėjimui“, – anksčiau teigė viena iš akcijos organizatorių.

Į renginį atvykę tėvai laikė plakatus su užrašais „LR Konstitucija garantavo mokslą, GP skanuoklis atims mokslą, mokyklą, būrelius ir draugus. Būsiu kaip imigrantas už tvoros“, „Kiekvienas turime galimybę likti žmogumi be segregacijos, patyčių ir žeminimo. Renkuosi suprasti, gerbti ir atjausti šalią esantį, tam galimybių pasas nereikalingas. Palikite vaikus ramybėje, laisvėje, sveikus ir laimingus – su visomis galimybėmis“.

Laikydami vaikiškus žaislus ir balionus, simbolizuojančius vaikystę, protesto dalyviai kritikavo galimybių pasą ir ragino nedaryti, jų teigimu, eksperimentų su vaikais.

„Kas liečia vaikus, palikite vaikus ramybėje. Nereikia vaikams galimybių pasų, vaikai turi eiti sportuoti, turėti normalų laisvalaikį”, – kalbėjo į protestą atvykusi mama.

„Mūsų vaikai ir Konstitucija yra neliečiami. Mes juos auginome, moterys gimdė ir mes tikrai nepritarsime jokiems cheminiams eksperimentams“, – skelbė į protesto akciją atvykęs tėtis.

Taip pat akcijos organizatoriai ragino prie Vyriausybės palikti, organizatorių teigimu, prarastos vaikystės simbolį – vaikišką žaisliuką. Basomis kojomis ant šalto grindinio stovėdami protesto dalyviai simbolizavo savo bejėgiškumą.

„Tai nėra jokios vergystės simbolis. Basas žmogus yra beginklis, taikus. Basi ne tik tie, kurie kažko neturi, bet ir tie, kurie laisvi savo dvasia”, – kiek ankščiau savo socialiniuose tinkluose skelbė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai (LŽVS) priklausanti akcijos organizatorė Vitalija Jankauskaitė-Milčiuvienė.

Mamos taip pat kreipėsi į šalies prezidentą Gitaną Nausėdą, prašydamos nelikti abejingą.

„Kuo nuoširdžiausiai kreipiuosi į šalies vadovą gerbiamą Gitaną Nausėda. Jūs esate ir tėtis. Todėl tikriausiai sutiksite, jog vaikų supriešinimas negali tapti pandemijos valdymo pasekme. Prašome išgirsti mus, kaip išgirdote ir kitas mamas, protestuojančias prieš diskriminaciją. Gyvename demokratinėje šalyje, todėl kiekviena pasirinkta taiki protesto forma yra galima. Mes pasirinkome tokią. Nes esame tik moterys, tik mamos. Mūsų ginklai – nuoširdumas ir taikumas“, – pridūrė V. Jankauskaitė-Milčiuvienė.

ELTA primena, Vyriausybė ketina įvesti galimybių pasą nuo 12 metų. Įstatymas įsigaliotų nuo gruodžio mėnesio, vaikams nuo 12 galiotų tos pačios taisyklės kaip šiuo metu nuo 16 metų – galimybių paso reikėtų einant į parduotuves, prekybos centrus, pramogų vietas, viešojo maitinimo įstaigas.

Panaši akcija pirmadienį surengta ir Kaune.

Rekomenduojami video