Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Baravykų karaliai: per sausrą – 56 baravykai!

Nors karštis svilina kaip Sacharos dykumoj, o miškuose nuo sausros traška paklotė, aistringiausi grybautojai turi kuo pasidžiaugti. Joninių laisvadienio pavakarę onuškiečiai Danguolė ir Gintautas Urbučiai nutarė patikrinti voveraičių augimo vietas. Bet nesitikėjo, kad viename miškų jų lauks toks gausus derlius – net 56 grybų karaliai. Tiek per trumpą laiką baravykų į krepšius susikrovė sutuoktiniai.

Joninių dienos baravykų derlius. D. Urbutienės nuotr.

Ne pirmą savaitę miškuose grybų augimo vietas „tikrinantys“ Urbučiai, iki šiol radę vos kelias lepšes, miniatiūrinių voveraičių, praėjusį trečiadienį negalėjo patikėti, kai išvydo didžiulių baravykų. Ir ne po vieną, o šeimynomis. Šalia didelėm kepurėm besipuikavusių baravykų iš po žemių galvas kėlė ir mažiukai, vos matomi. Grybautojai šmaikštavo, kad tiek baravykų užtektų pavaišinti visus apylinkės Jonus ir Janinas.

„Dėl uodų ir kitų kraujasiurbių spiečių nebegalėjom patikrinti visų grybų vietų, o dar ir vakaro tamsa užgulė“, – sakė Danguolė.

G. Urbučiui priklauso anksčiausiai rajone rasto pirmojo grybo rekordas – prieš kelerius metus raudonviršių šeimą jis užtiko gegužės 23 d. Onuškio ežero pakrantėje.

Rekomenduojami video