Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Balsių bendruomenė sukilo prieš miško kirtimą draustinyje

Vilniaus pakraštyje esančio Žaliųjų ežerų kraštovaizdžio draustinyje numatytais miško kirtimais pasipiktino Balsių bendruomenė. Darbus atliekantys miškininkai teigia, kad viskas daroma pagal įstatymus, vykdant miškotvarkos projektą. 

Žaliųjų ežerų kraštovaizdžio draustinyje – keli ežerai, mišrieji miškai, viena didžiausių Europoje saugomos plačialapės klumpaitės populiacija. Tad žinia apie numatomus ugdomuosius kirtimus 2 hektarų plote sukėlė nerimą Balsių gyventojams.

„Čia turi būti saugoma visa teritorija, kiekvienas medis, kiekvienas augalas. Ta teritorija turi būti prižiūrima, ir neturi būti kertami medžiai, nes tai yra draustinis“, – LRT TELEVIZIJAI sakė Balsių bendruomenės atstovas, protesto akcijos organizatorius Vytautas Radavičius.

Bet kokie kirtimai Lietuvoje draudžiami tik rezervatuose. Draustiniuose tam tikri kirtimai, išskyrus plynus, leidžiami.

„Tai einamieji-ugdomieji kirtimai, kurių metu pašalinami blogiausi medžiai: atsilikusio augimo, silpniausi, pažeisti vabzdžių ir panašūs. Tai iš esmės yra miško apvalymas ir padarymas taip, kad kiti medžiai galėtų geriau augti. Baimintis iš tiesų nėra ko, viskas daroma pagal įstatymus ir pagal visus valstybinius planus“, – kalbėjo Valstybinių miškų urėdijos Nemenčinės padalinio vadovė Viktorija Anikevičienė.

„Čia klausimas yra ne daryti ar nedaryti, o kaip daryti, kaip tai vykdyti. Kirtimas, šienavimas, kasimas – viskas yra rankiniu būdu, su lengva technika arba be jos, viską nešant į gruntinį kelią, kur nevažinėjama tiesiai per mišką, ar pievą“, – pasakojo Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direktorė Jolanta Radžiūnienė.

Pasak miškininkų, dėl planuojamų kirtimų jau buvo susitikimas su Balsių bendruomene, numatoma tartis ir toliau. Žadama, kad kirtimai bus atliekami, nenaudojant galingos technikos ir atsižvelgiant į kitus bendruomenės poreikius.

 

Rekomenduojami video