Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Baigtas bene didžiausias visų laikų Kėdainių projektas

Daugiau kaip septyni milijonai eurų. Sutvarkyti du darželiai, iš pagrindų sutvarkytos požeminės sistemos, praplėstos automobilių stovėjimo aikštelės, atnaujinta augmenija, sporto inventorius, vaikų žaidimų aikštelės bei pagaliau tvarkingai bei respektabiliai atrodantys gyvenamųjų namų kiemai. Net aštuoni kvartalai per dvejus metus buvo sutvarkyti kapitaliai, taip, kad atitiktų šių dienų gyventojų poreikius.

Vienas didžiausių

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius neslėpė džiaugsmo dėl tokio be didesnių nesklandumų įvykdyto milžiniško darbo.

Apie dvejus metus trukusi kvartalinė rekonstrukcija pasiekė finišo tiesiąją, o rezultatas smarkiai pagerina ne tik kvartalo gyventojų kasdienybę, bet ir viso miesto respektabilumą bei įvaizdį.

„Iš tiesų tokio masto kvartalinės rekonstrukcijos Kėdainiuose dar nėra buvę. Paprastai būdavo tvarkomi pavieniai daugiabučių namų kiemai, kuriuose situacija jau būdavo itin prasta.

Tai, kad per 2 metus sutvarkyti net 8 kvartalai, ypatingai smarkiai prisidėjo prie kėdainiečių gyvenimo kokybės bei miesto įvaizdžio gerinimo.

Gyventojams tikrai pagerintos sąlygos, nes padaugėjo automobilių stovėjimo vietų, o tai šiais laikais yra itin opi daugiabučių kiemų problema.

Taip pat įrengtos saugios, modernios ir spalvingos vaikų žaidimų aikštelės, poilsio zonos, kurios užtikrina kokybišką ir malonų laiko praleidimą kieme šalia namų.

Taip pat sutvarkyti šaligatviai, įrengti sporto įrenginiai, kurie leis aktyviau gyventi senjorams, po darbų pajudėti darbingo amžiaus žmonėms.

Saugumas, komfortas, patogumas ir funkcionalumas – visi šie aspektai yra įvertinti ir pagerinti.

Įgyvendinome milžiniškus projektus su tais pačiais administraciniais resursais – išsivertėme savo jėgomis – nepriėmėme nė vieno naujo specialisto. Gerai žinau, kad visiems buvo nelengva, bet labai džiaugiuosi rezultatu ir nuoširdžiai dėkoju kiekvienam administracijos darbuotojui“, – kalbėjo A. Kacevičius.

Be kita ko, atliekant kvartalinės renovacijos darbus vienu metu buvo tvarkomi ir du darželiai „Vaikystė“ bei „Žilvitis“.

Darželiai buvo renovuojami pagal atskirus projektus, tačiau vienu metu įgyvendinti darbai leido greičiau pasiekti norimus rezultatus ir sutrumpinti gyventojų dėl remonto darbų patiriamų nepatogumų laiką.

Nori tęsti

Tačiau šiais aštuoniais kvartalais viskas nesibaigia. Nors yra gyvenamųjų namų kvartalų, kurie yra tvarkyti anksčiau, vis dėlto ten buvo sutvarkyta tik antžeminė dalis.

Be abejonės, Kėdainiuose dar yra ne viena vieta, kuri reikalauja kardinalių pokyčių, ir valdantieji sako būtinai bandysiantys gauti finansavimą ir ateities rekonstrukcijoms.

„Iš tiesų tokio masto kvartalinės rekonstrukcijos Kėdainiuose, ko gero, dar nėra buvę. Tai, kad per 2 metus sutvarkyti net 8 kvartalai, ypatingai smarkiai prisidėjo prie kėdainiečių gyvenimo kokybės bei miesto įvaizdžio gerinimo. A. Kacevičius

„Tikimės, kad naujuoju programavimo laikotarpiu bus panaši priemonė. Tokiu atveju mes tikrai rašysime paraiškas ir tęsime tokius darbus ir kituose kvartaluose.

Buvo anksčiau tvarkyti A. Kanapinsko gatvės daugiabučių namų kiemai, nemaža dalis buvo sutvarkyta, tačiau buvo tik atstatomos buvusios dangos, nebuvo išplėstos automobilių stovėjimo aikštelės ir pan.

Anksčiau tie kiemai buvo tvarkomi nuotrupomis.

O kvartalų, kurie reikalauja tvarkymo, yra dar daug.

Tai ir P. Lukšio gatvės, Liepų alėjos, Chemikų gatvės, S. Jaugelio-Telegos gatvės ir kitos.

Tikrai yra dar ne vienas ir ne du kvartalai, kuriuos labai norime sutvarkyti ir stengsimės, kad mūsų planai būtų įgyvendinti“, – vylėsi administracijos direktorius.

Brangiausias – per 2 mln. eurų

A. Kanapinsko gatvė taip pat pasikeitė neatpažįstamai./Aldo Surkevičiaus nuotr.

Kaip informavo Statybos ir turto skyriaus vedėjo pavaduotojas Algimantas Gedgaudas, brangiausiai atsiėjo teritorijos, apribotos J. Basanavičiaus, Rasos g., Pavasario g. ir Mindaugo g. rekonstrukcija – net 1,85 mln. eurų.

Iš viso darbams buvo skirti 7,4 milijono eurų.

Padaugėjo stovėjimo vietų

Kaip informuoja savivaldybė, visuose kvartaluose įrengta daugiau kaip 2 tūkstančiai automobilių stovėjimo vietų. Taip pat 26 vaikų žaidimų aikštelės, 2 krepšinio aikštelės, o dalyje aikštelių įrengti ir sporto įrenginiai.

Taip pat, be abejo, buvo atlikta ir labai svarbių požeminių darbų.

Įrengtos arba suremontuotos paviršinių (lietaus) nuotekų nuvedimo sistemos, įrengtos   apšvietimo kabelinės linijos.

Darželiams – per milijoną

„Darželiai buvo tvarkomi pagal atskirus projektus. Juose buvo atliktas pastatų inžinerinių tinklų (šildymo, vėdinimo, vandentiekio, kanalizacijos) atnaujinimas, rūsio perdangų šiltinimas, sienų ir cokolio šiltinimas ir apdaila dekoratyviniu tinku, stogų šiltinimas ir aptaisymas prilydomąja danga“, – informavo A. Gedgaudas.

„Žilvičiui“ buvo skirta daugiau kaip 686 tūkst. eurų, o „Vaikystei“ – beveik 480 tūkst. eurų.

Rekomenduojami video