Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Baigta rezonansinė Jonavos raj. žiauriomis sąlygomis šunis laikiusios daugintojos byla

Baigėsi beveik prieš pusantrų metų prasidėję teisminiai procesai tarp Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos ir Jonavos rajone veikusios šunų daugintojos.

2020 m. spalio mėn. VMVT inspektoriai atlikę patikrinimą pas gyvūnų augintinių veisėją, surado daugiau kaip 40 žiauriomis sąlygomis laikomų šunų.

Gyvūnai rasti gyvenamajame name buvo laikomi itin ankštuose narvuose, daugelis jų  - ant grotuotų grindų narvuose be jokio guolio, nerasta ir indų skirtų vandeniui.

Patikrinę teritoriją lauke inspektoriai aptiko ne mažiau sukrečiantį vaizdą. Rasti šunys laikyti itin netvarkinguose voljeruose. Gyvūnai neturėjo jokios galimybės visi vienu metu pasislėpti nuo blogų oro sąlygų. Voljerų tinklai atitrūkę, aštriais kampais, nevalomi. Beveik visiems tokiomis sąlygomis laikytiems gyvūnams reikėjo veterinarinio gydymo. Šunys iš daugintojos paimti deformuotomis pėdutėmis, su pragulomis, pūliuojančiomis ausimis, akimis, išretėjusiu kailiu ir žaizdota oda ir t.t. Gyvūnai nesocializuoti, nebuvo ir profilaktiškai skiepijami. Beveik visiems rastiems gyvūnams grėsė suluošinimas bei netgi nugaišimas.

Gyvūnai buvo konfiskuoti, perduoti laikinai globai, o kuriems buvo reikalinga pagalba, pristatyti veterinarijos gydytojams.

Surinkę duomenis, VMVT pareigūnai šią bylą nagrinėti perdavė Kauno apylinkės teismui, tačiau teismas nusprendė veisėjai skirti tik piniginę nuobaudą, be gyvūnų konfiskavimo. 

VMVT nutartį apskundė. Tačiau į teisminį procesą įsitraukė ir veisėjos šeimos narys, kurio nuosavybėn tariamai priklausė dalis konfiskuotų šunų. Asmuo siekė susigrąžinti keletą iš jo giminaitės konfiskuotų veisimui naudotų šunų, taip pat tikėtina, norėjo prisiteisti žalą už jo prarastą turtą.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas bylą atnaujino ir išnagrinėjęs tiek asmens prašymą tiek ir VMVT teisininkų argumentus nusprendė, kad, vis tik administracinio nusižengimo bylą nagrinėję teismai nepadarė esminių proceso ir materialiosios teisės pažeidimų ir prašymų netenkino.

VMVT tai jau 3 laimėta analogiška byla Lietuvos Aukščiausiajame teisme, kai gyvūnų augintinių veisėjai, patraukti administracinėn atsakomybėn siekia atnaujinti jau išspręstas administracinio nusižengimo bylas ir atgauti iš jų konfiskuotus gyvūnus, paneigti kaltinimus ar kompensuotis žalą.

Rekomenduojami video