Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Bagažinėje sudegintos merginos artimiesiems iš valstybės priteista beveik 100 tūkst. eurų

Vilniaus apygardos administracinis teismas ketvirtadienį keturiems Panevėžio rajone, Dembavoje, sudegintos merginos artimiesiems iš valstybės institucijų priteisė 91 tūkst. eurų neturtinės žalos.

Teismo atstovė Sigita Jacinevičienė–Baltaduonė BNS pranešė, kad Bendrasis pagalbos centras (BPC), Ryšių reguliavimo tarnyba ir Vidaus reikalų ministerija privalėjo užtikrinti bendrojo Europos skubios pagalbos iškvietimo telefono numerio (112) galimybę nustatyti skambinančiojo asmens vietą, kai skambinama įrenginiu be SIM kortelės. „Įvertinęs BPC ir Ryšių reguliavimo tarnybos teikiamų paslaugų svarbą viešajam saugumui bei Vidaus reikalų ministerijai suteiktą kompetenciją formuoti ir įgyvendinti valstybės politiką šioje srityje, teismas daro išvadą, kad visos šios valstybės institucijos atliko neteisėtus veiksmus, taigi visos jos prisidėjo prie neturtinės žalos artimiesiems atsiradimo“, – rašoma teismo pranešime.

Teismo nuomone, visos šios institucijos, netinkamai įgyvendinusios Europos Sąjungos direktyvos nuostatas, turi solidariai atsakyti už artimiesiems padarytą neturtinę žalą.

Šį sprendimą teismas priėmė po to, kai Europos Sąjungos Teisingumo Teismas išaiškino, kad valstybė turi užtikrinti galimybę nustatyti pagalbos numeriu 112 skambinančio asmens buvimo vietą ir tuo atveju, kai skambinama iš mobiliojo ryšio telefono be SIM kortelės. 2013 metų rugsėjį Panevėžio rajone du vyrai išžagino nepilnametę ir uždarė į bagažinę.

Pagrobta ir uždaryta automobilio bagažinėje mergina 10 kartų skambino BPC prašydama pagalbos, tačiau įranga nerodė nukentėjusiosios mobiliojo ryšio telefono numerio, be jo įstaigos darbuotojai negalėjo nustatyti skambinančiosios tikslios buvimo vietos. Po valandos gelbėtojai gavo pranešimą apie miške atvira liepsna degantį automobilį. Atvykus į įvykio vietą ir užgesinus automobilį, jo bagažinėje rastas sudegęs kūnas. 17-metės dukters ir anūkės netekę artimieji kreipėsi kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą, prašydami priteisti jiems iš Lietuvos valstybės 4 milijonus eurų neturtinei žalai atlyginti.

Jie teigia, kad Lietuvos valstybė, neužtikrinusi galimybės nustatyti bendruoju pagalbos telefonu skambinančiojo buvimo vietos, nevykdė Europos Sąjungos teisės aktų. Merginos žudikai Julius Jakubaitis ir Deividas Antanaitis nuteisti galėti iki gyvos galvos.

Rekomenduojami video