Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Babėnuose atvira ugnimi degė gyvenamasis namas

Trečiadienio vakarą didelis gaisras kilo Babėnuose, individualių gyvenamųjų namų kvartale. Čia siautėjusios liepsnos supleškino mūrinio namo stogą, bet, laimei, dabar jau aišku, kad namą pavyks atstatyti.

Užsiliepsnojo vakare

Pranešimą apie gaisrą Bendrasis pagalbos centras gavo prieš 18 valandą. Skubiuoju telefono numeriu 112 paskambinę žmonės pranešė, kad Kėdainiuose, Jubiliejaus gatvėje, atvira ugnimi dega mūrinis namas. Buvo pranešta, kad viduje gali būti žmonių. Į įvykio vietą buvo išsiųsti du Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesių gelbėtojų skyriai ir greitoji medicinos pagalba. Kadangi gaisras buvo didelis ir namas degė atvira ugnimi, papildomai į gaisravietę buvo išsiųstos ir Pramonės bei Dotnuvos ugniagesių komandos.

Atvira ugnimi

Į įvykio vietą atvykus pirmosios gelbėtojų pajėgoms namas jau degė atvira ugnimi. Namo gyventojai į lauką spėjo išbėgti patys. Jie rimčiau nenukentėjo tik patyrė didžiulį išgąstį. Ugnis plito labai žaibiškai. Jas tramdė daugiau nei tuzinas ugniagesių. Kiek daugiau nei per valandą vyrai ugnį numalšino, dar vieną valandą užėmė baigiamieji darbai.

Dideli nuostoliai

Numalšinus gaisrą buvo konstatuota, kad nudegė mūrinio gyvenamojo namo stogas, kuris buvo dengtas šiferiu. Taip pat vandeniu sulieti antrajame namo aukšte buvę daiktai. Pirmasis namo aukštas išgelbėtas, jis nukentėjo nežymiai, mat perdanga buvo monolitinė. Jei perdanga būtų buvusi medinė, šiandien žmonės name jau negalėtų gyventi.

Namo šeimininkai rankų nenuleidžia, žmonės teigia, kad iki žiemos bandys stogą užsidengti. Kaip mat sukruto ir vietos bendruomenė. Dar tą patį vakarą aktyvios vietos moterys rinko aukas nuo gaisro nekentėjusiems.

Nuo krosnies

Nors nelaimės vietą dar tirs ugniagesių gelbėtojų tyrėjai, tačiau panašu, kad gaisras kilo nuo krosnies. Namo šeimininkai pakūrė krosnį, o  po kurio laiko pradėjo degti stogas. Gaisras kilo antrajame namo aukšte.

Būtina prižiūrėti

Ugniagesiai primena, kad pagal Bendrąsias gaisrinės saugos taisykles suodžius iš dūmtakių ir krosnių būtina valyti prieš šildymo sezono pradžią, o jo metu ne rečiau kaip kartą per tris mėnesius. Dūmtraukiai privalo būti techniškai tvarkingi, palėpėse – išbalinti. Ugniagesiams specialistams tikrinant šildymo įrenginius gyvenamuosiuose namuose atskleista nemažai įsisenėjusių problemų – piliečiai nevalo dūmtraukių manydami, kad jei trauka dūmtraukyje pakankama, tai ir priežiūra nebūtina.

Tiksinti bomba 

Patirtis rodo, kad dūmtraukių nepriežiūra ilgainiui turi įtakos dūmtraukio būklei, užsidegus suodžiams juose atsiranda įtrūkimų. Sutrūkinėjęs dūmtraukis yra lyg uždelsto veikimo bomba, tokiu atveju neišvengiamai kyla gaisro pavojus. Gaisrui kilus pastogėje ar viršutiniajame aukšte, name esantys žmonės ne iškart pastebi gaisro požymius.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video