Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ažytėnų kapines nusiaubė avys

Kėdainių rajono Krakių seniūnijos Ažytėnų kaime – beprecedentis įvykis. Kaimo kapinaites nuniokojo ne kapinių vandalai ar plėšikai, o vietinio gyventojo laisvai besiganančios avys. Sulaukusi gyventojų skundų sureagavo ir Krakių seniūnija. Seniūnas įpareigojo avių savininką prižiūrėti gyvulius tinkamai, kad šie neniokotų kaimo kapinaičių.

Gyventojai įpykę

Dėl nevaldomo avių siautėjimo pasipiktino mirusių artimųjų, palaidotų Ažytėnų kaimo kapinėse, atvykę aplankyti žmonės.

Ištryptos kapavietės, nuėstos gėlės, apkramtyti krūmeliai – tokie vaizdai kapinėse žmonėms sukėlė didelį pyktį. Netrukus paaiškėjo, kad kapinaitėse savivaliauja vietos gyventojo palaidos avys.

Kreipėsi į seniūną

„Norėčiau kreiptis į Krakių seniūną. Ketvirtadienį buvau Ažytėnų kapinėse ir pirmiausia, ką ten pamačiau, buvo besiganančios avys!

Kai užėjau pas vieną senutę pasiklausti, kieno jos gali būti, tai išgirdau, kad Naujokaičio. Vaikšto visur: ir po sodus, ir po daržus, o dabar net kapinėse. Kiek sužinojau, šis žmogus nekreipia dėmesio į žmonių prašymus susitvarkyti savo gyvulius. Gal seniūno paragintas susipras, kad šitaip negalima elgtis“, – susirūpinimo susidariusi padėtimi neslėpė ponia Vanda.

Savininką perspėjo

Į žmonių skundus nedelsdamas sureagavo Krakių seniūnas Ernestas Barčas. Jis operatyviai nuvyko į įvykio vietą ir įvertino situaciją.

Išsiaiškinęs, kieno gyvuliai palaidi vaikšto kapinėse, seniūnas perspėjo jų savininką. Gyventojas įpareigotas prižiūrėti savo gyvulius taip, kad kapinėse šie nesilankytų.

„Avių savininkas įspėtas dėl šio įvykio. Žmogus pažadėjo susitvarkyti. Tikimės, kad daugiau tokių įvykių nebus“, – komentavo seniūnas.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video