Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Atskirk pelus nuo grūdų
LKBK – mūsų nepriklausomybės šauklys
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Audros daužo nejuokingai: draudikai nespėja suktis, sinoptikai žada dar

Prieš savaitę, ketvirtadienį, Lietuvoje praūžus audroms piliečiai socialiniuose tinkluose pradėjo dalintis įspūdingiausiais reginiais, o nuo ankstyvo ryto informacija apie patirtus nuostolius užplūdo ir draudikus.

BTA draudimas informuoja, jog pirmą darbo valandą penktadienį užklausų srautas šoktelėjo nei 30 procentų.

Kenčia automobiliai

Dėl klimato kaitos vis dažnėjančios ir stiprėjančios vėtros vėl negailėjo medžių, kurie griuvo ant automobilių – vien Vilniuje tokių atvejų buvo 8. Vėjas plėšė stogus, o stalo teniso kamuoliuko dydžio ledokšniai niokojo viską, kas pasitaikė jų kelyje.

„Klimato kaita daro vis didesnį poveikį mums visiems, o būtent turto nuostoliai dėl gamtos stichijų tik didėja. Tokių įvykių Lietuva sulaukia dažniau ir ši tendencija ilgainiui nesikeis“, – sako BTA atstovas Marek Ernest Goliančik.

Vien šiemet audrų, kurių metu buvo niokojami automobiliai, statiniai ir kitas turtas, praūžė ne mažiau nei penkios – daugiausiai nukentėjo pajūrio regionas. Už apgadintą nekilnojamą turtą ar automobilius nuo metų pradžios dėl katastrofinių gamtos reiškinių BTA fiksavo arti 550 klientų pranešimų, bei paskaičiavo ir išmokėjo virš 720 000 Eur nuostolių. Ketvirtadienio nuostolių pranešimai dar registruojami, bet akivaizdu, kad jų skaičius bus bent 30 proc. didesnis nei įprastai.

Padažnėjusios audros ir augantis kritulių kiekis ypatingo dėmesio reikalaus iš vairuotojų. Jau minėtas škvalas parodė, jog per trumpą laiką gali iškristi didžiulis kritulių kiekis, galintis užtvindyti kelius ir paversti juos nepravažiuojamais.

„Stichijų šėlsmas parodė, kad yra gatvių, kurias lietus gali užtvindyti taip, kad jos tampa nepravažiuojamos. O drąsuolių, kuriems labai reikia patekti į kitą nenuspėjamo gylio balos pusę, gali laukti nemalonios pasekmės – vandeniui patekus į variklį, šis gali patirti hidrosmūgį. Tai yra kritinis gedimas, kurio neįmanoma pašalinti be brangaus remonto ar net variklio keitimo“, – sako M. E. Goliančik. Škvalas buvo negailestingas ir automobilių kėbulams.

Plaukia ir namai

Net ir daugiabučių gyventojai turėtų pagalvoti, kaip užtikrinti savo turto saugumą: esama filmuotos medžiagos, kurioje matoma, kaip škvalo atneštas vanduo prasiskverbė net per 6 Vilniaus daugiabučio aukštus ir ėmė semti laiptinę.

„Tai yra indikatorius, rodantis, jog nerenovuoti namai yra neparuošti ne tik žiemos šalčiui, bet ir vasaros liūtims. Investavus į stogo ir sienų sandarumą gyventojai galėtų džiaugtis ne tik išaugusia būsto verte bei sumažėjusiomis šildymo sąskaitomis, bet ir jaustųsi saugesni vykstant ekstremaliems klimato reiškiniams“, – teigia M. E. Goliančik.

Rekomenduojami video