Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Atskleistos vagystės iš ūkininkų, pagautas sukčius

Į teisėsaugininkų rankas patekę įtariamieji nusikaltimais - Biržų rajono policijos komisariato pareigūnų atkaklaus ir kruopštaus darbo rezultatas. Išaiškinta ir vagystė, kurios metu nusikaltėliai užmušė šunelį.

Buvo sulaikyti įtariami vagystėmis

Apie mėnesį iš Vabalninko seniūnijos sklido informacija apie siautėjančius vagis. Pasak Biržų rajono policijos komisariato viršininko pareigas atliekančio Veiklos skyriaus viršininko Dainiaus Čepo, buvo fiksuojamos žemės ūkio technikos, kuro, detalių, įrankių vagystės.

Dėl pareigūnų profesionalumo jau atskleistos devynios vagystės. Tarp jų - ir įvykdyta Mockūnų kaime, kurio sodyboje vagys žiauriai užmušė pastatą saugojusį šunelį.

Policija jau žino keturis vagystėmis įtariamus asmenis. Jie buvo sulaikyti, šiuo metu jiems skirtos kardomosios priemonės.

Pasak D. Čepo, įtariamųjų grupėje - Biržų rajone gyvenantys jauni žmonės. Kai kurie jau buvo atsidūrę policijos akiratyje.

Policijos pareigūnai dirba toliau, išaiškinamų vagysčių skaičius gali didėti, o įtariamųjų ratas - plėstis.

Netikėjo tyrimo sėkme

„Šiaurės rytai" apie apvogtą Vabalninko seniūnijos kaimo sodybą ir užmuštą šunelį rašė pirmosiomis balandžio dienomis. Tąsyk kalbinta moteris, atrodo, netikėjo, kad žiauriai pasielgę vagys bus rasti.

„Aišku, kad ieškojo dyzelino. Iš malkinės paimta 10 litrų talpa su dyzelinu. Kitur atsuko indą, kuriame buvo kitokio skysčio", - „Šiaurės rytams" pasakojo sodybos, iš kurios dingo ir įrankiai, šeimininkė. Velykų rytą išėjusią į kiemą moterį sukrėtė pamatytas vaizdas. Išvydo praviras klėties duris, kurių vyriai buvo nupjauti. Pamatė ir tysantį negyvą, kruvinu snukučiu šunelį prie būdos. Buvo numušta pakabinama netoli šuns būdos esančio rūsio spyna.

Vėliau paaiškėjo, kad stori, dar kalvio tėvo gaminti „prabajai" buvo nukirpti nuo malkinės. Sužinojusi, kad kieme naktį pabuvojo vagys, moteris iš pradžių neskubėjo skambinti į policiją. Jos įsitikinimu, ar policija anksčiau ar vėliau atvažiuos, nieko nepakeis. Tad pirmiausia ji nuėjo į bažnyčią ir pasimeldė. Grįždama namo ji sutiko iš kaimyno einantį brolį. Jis jau buvo paskambinęs policijos pareigūnams. Atvykę kriminalistai kruopščiai tyrė aplinką, nuo griovyje rasto dujų baliono buvo paimti pirštų antspaudai.

Suimtas sukčius

Policija užčiuopė ir į visą savaitę Biržų miestą bei rajoną šiurpinusių sukčių kamuolį vedantį siūlą.

Nuo praėjusios savaitės ketvirtadienio pradėjo plūsti pranešimai apie bandymus iš gyventojų išvilioti pinigus. Paskutinis pranešimas buvo užfiksuotas šios savaitės ketvirtadienį.

Trys žmonės patikėjo vadinamųjų telefoninių sukčių apgaulėmis ir nusikaltėliams „įteikė" namuose laikytus 3 tūkstančius eurų.

Viena iš nukentėjusių garbaus amžiaus senolių pati į policiją nesikreipė - apie jos prarastą tūkstantį eurų pareigūnai išsiaiškino tirdami kitus atvejus.

Buvo sulaikytas vienas asmuo, kurį ketvirtadienį teismas leido suimti vienam mėnesiui. Tai yra teisėsaugai gerai žinomas ne Biržų rajono gyventojas.

Dalis išviliotų pinigų rasta, jie bus grąžinti nukentėjusiems.

„Pareigūnų laukia ilgas ir atsakingas darbas", - apie atliekamą sukčiavimo tyrimą ir bandymą atskleisti sudėtingą nusikaltėlių tinklą sako rajono policijai vadovaujantis D. Čepas.

Alfreda Gudienė

Rekomenduojami video