Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Atšalus orams – galvos skausmas tėvams: mokyklose vaikus atakuoja utėlės

Mokyklos įspėja, kad atvėsus orams vaikai vis dažniau apsikrečia utėlėmis. Šie parazitai į žmogaus plaukus gali patekti vos per kelias sekundes, o bandymas jų atsikratyti gali trukti ir ištisas savaites.

Keli brūkšniai per plaukus bendrai naudojamu plaukų šepečiu, pasiskolinta kepurė – ir jūs jau galite turėti utėlių. Tuo įsitikino Vilniuje į mokyklą vaikus leidžianti mama. Šiemet savo atžalų plaukuose ji rado utėlių. Jų aptiko po to, kai perskaitė mokyklos administracijos atsiųstą laišką, įspėjantį apie tokį pavojų.

„Kai jau vieną kartą patiri, pradedi šukuoti ir tikrinti. Mažiausias pasikasymas – jau žiūri. Girdėjau tokių atvejų, kad vaikams neniežti, o tik gerai pašukavus, atvertus, kur pakaušis, kur plaukai užkrenta – ten jos labiausiai mėgsta slėptis, tai ten reikia gerokai prašukuoti siauromis šukytėmis – kartais nustembi, ką randi“, – pasakoja ji.

Utėlės yra kraujasiurbiai, kurie dažniausiai užsiveisia plaukuose moksleivių, darželinukų ar kitų žmonių, kurie praleidžia daug laiko pastatų viduje, apsupti kitų. Dėl to mokyklose yra rengiamos patikros po rudens, pavasario ir žiemos atostogų, bet radus utėlių mokyklos tėvų informuoti neprivalo, kaip ir taikyti bausmių.

Ekspertai įspėja, kad veiksmingiausias būdas įveikti utėles – intensyviai ir daug šukuoti apsikrėtusįjį. Tai daryti gali tekti net ir mėnesį.

„Tėvai turi suprasti, kad tai yra jų darbas, jų atsakomybė tą vaiką kasdien šukuoti stebėti, ar yra glindų. Kai pastebės, kad nėra, gali būti, kad nebus iš ko vystytis jau suaugusioms utėlėms. Taigi kasdien valo mechaniniu būdu, tankiomis šukomis valo galvą“, – aiškina Nacionalinio sveikatos centro vyr. specialistė Gabrielė Malgožata Ulbinovič.

Norint išvengti utėlių, derėtų nesinaudoti tomis pačiomis šukomis kaip ir apsikrėtusysis, nesidalyti kepurėmis, nenaudoti tos pačios patalynės. Jau aptikus utėlių derėtų dažniau skalbti patalynę, užuolaidas, siurbti kilimus.

Rekomenduojami video