Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Atrakcionų parko technika suniokojo gimnazijos stadioną

Sudarkytas stadionas priminė ir blogai rajone veikiančią vietinės rinkliavos sistemą.

Beveik savaitę Biržų miesto centre veikė privatus atrakcionų parkas. Nežinia kur registruotos firmos atstovai nebuvo gavę savivaldybės leidimo šiai veiklai bei nesumokėjo rinkliavos mokesčio. Visiškai neaišku, kas būtų prisiėmęs atsakomybę, jei būtų įvykusi netikėta nelaimė.

Maža to - sunkiasvorė atrakcionus gabenusi technika suniokojo gimnazijos stadioną. Lieka neaišku, kas privalės atstatyti stadiono ankstesnę būklę.

Stadionas - lyg suartas

Pirmadienį Biržuose pasklido žinia, kad suniokotas Biržų „Saulės" gimnazijos stadionas. Vieni svarstė, kad galbūt pradėti sporto komplekso statybos darbai. Kiti piktinosi, kad leista po stadioną važinėti sunkiasvorei technikai.

Didžiulės provėžos buvo įsispaudusios ne tik bėgimo takuose, bet ir aikštėje, kurioje žaidžia futbolininkai.

Biržų rajono tarybos narys, „Saulės" gimnazijos pedagogas Arūnas Anskinas socialiniuose tinkluose piktinosi, kad po tokio stadiono suniokojimo nebus kaip moksleiviams sportuoti. Juolab, kad šioje teritorijoje planuotos sporto komplekso statybos atidėtos neribotam laikui.

Gimnazija šiuo metu yra didžiausia rajone mokykla, kurioje mokosi daugiausia moksleivių. Tad tvarkinga sporto bazė yra aktualus dalykas.

A. Anskinas „Šiaurės rytams" sakė, kad rugsėjo mėnesį buvo suplanuota sutvarkyti stadione esančius 100 metrų bėgimo takus. Tačiau pagal tai, ką jis stadione pamatė šiomis dienomis, akivaizdu, kad teks tvarkyti ir futbolo aikštę.

Pedagogas sakė, kad bėgimo takai išpurenami ir su šiaurietiško ėjimo lazdomis. Kauburių pridaryta ir tuomet, kai dėl būsimos sporto komplekso statybos buvo atliekami geodeziniai tyrimai.

„Kada prasidės sporto komplekso statybos, dar nežinia, gal po kelerių metų. O moksleiviams sportuoti reikia dabar. Man skauda širdį, nes matau, kaip nyksta mano darbo vieta. Gal rajone beliks tik šaškės ir šachmatai, kitokių sporto šakų nebereikia?" - išgyveno A. Anskinas.

Apie prastą gimnazijos stadiono būklę ir būtinybę jį sutvarkyti A. Anskinas, pasak mero pavaduotojos Irutės Varzienės, ne kartą buvo kalbėjęs per koalicijos posėdžius. O dabar ši tema tapo dar aktualesnė.

Mokyklai sumokėjo paramą

Paaiškėjo, kad gimnazijos stadioną išvažinėjo sunkiasvoriai atrakcionų parko įrenginius vežę automobiliai.

Biržų „Saulės" gimnazijos direktorius Dainius Korsakas sakė, kad jis leido atrakcionų parkui įsikurti mokyklos stadione. Pasak direktoriaus, tai ne pirmi verslininkai, su kuriais jis susitaria ir leidžia apsistoti mokyklos sporto bazėje.

Ankstesniais metais čia yra veikusi ir cirko palapinė, ir atrakcionai.

Direktorius minėjo, kad pagal paramos sutartį atrakcionų parkas mokyklai sumokėjo paramą už sunaudotą elektrą ir vandenį. Apie tai, ar verslininkai sumokėjo rinkliavą miestui, direktorius nežino.

„Mes rinkliavos nerenkame, nes žemė savivaldybės. Ir leidimų nedaliname. Mes tik leidome savo stadione pasistatyti atrakcionus. O kam jie dar sumoka, nesigilinu, ir ne mano reikalas", - kalbėjo D. Korsakas.

Pašnekovas pripažino nesitikėjęs, kad atrakcionų parko technika taip suniokos stadioną, kuris „iš tikrųjų nelabai gražiai atrodo". Taip nutiko todėl, kad žemė nuo gausaus lietaus įmirkusi, tad įsirėžė gilios provėžos.

Tiesa, prieš leisdamas atrakcionams įsikurti direktorius prašė stadiono neišvažinėti. Todėl nemanė, kad taip nutiks.

„Aš sprendžiau ir leidau jiems įsikurti, nes verslininkai užtikrino, kad nepridarys blogybių. Po kiekvieno renginio būna nesklandumų, bet nesitikėjau, kad bus taip žiauriai", - kalbėjo Dainius Korsakas.

Direktorius sakė kalbėjęs su ūkvedžiu ir svarstęs, ką daryti, kad stadionas būtų sutvarkytas. Jis tikisi, kad duobes ir provėžas užpils patys atrakcionų parko organizatoriai. Iki rugsėjo direktorius savo jėgomis planuoja atvežti smėlio į šuoliaduobes, atlikti greideriavimo ir kitus darbus.

Direktorius tikisi, kad ta vieta, kur išvažinėjo technika, apaugs žolėmis, ir stadionas esą bus kaip buvęs.

„Išsilyginti turėtų po žiemos", - svarstė D. Korsakas.

Leidimo niekas neprašė

„Gimnazija be leidimo negalėjo atrakcionų parko įsileisti. O leidimus išduoda Biržų miesto seniūnija. Mūsų leidimo niekas neprašė, rinkliavos niekas nesumokėjo", - „Šiaurės rytams" teigė Biržų miesto seniūnas Vytas Jareckas.

Seniūnas minėjo, kad atrakcionų organizatoriai buvo jo tik paklausę apie vietas, kur galima parką įkurdinti. Seniūnas paminėjo aikštę prie Biržų evangelikų reformatų bažnyčios ir gimnazijos stadioną. Daugiau verslininkai, pasak seniūno, pas jį nepasirodė.

Vytas Jareckas mano, kad gimnazija verslininkų negalėjo įsileisti, kol jie nepateikė savivaldybės išduoto leidimo.

„Noriu žinoti, ką galvoja direktorius Dainius Korsakas? Kodėl jis leido suniokoti stadioną ir dar netgi nepareikalavo, kad savivaldybei būtų sumokėti pinigai?" - klausė Biržų miesto seniūnas.

Seniūnas sakė pats kartais nepastebintis mieste kokios nors uogomis prekiaujančios moterytės, tačiau atkreipiantis dėmesį į iš automobilių prekiaujančius verslininkus ir reikalaujantis parodyti išduotą leidimą tai daryti. O čia veikė didžiulis atrakcionų parkas, ir leidimo niekas nepaprašė...

Seniūnas rinkliavos neprašė?

Biržų „Saulės" gimnazija buvo pasirašiusi sutartį su UAB „Arselita". Ši bendrovė užsiima atrakcionais.

Internete skelbiamais telefono numeriais šiai firmai prisiskambinti nepavyko. Surinkus mobiliojo ryšio numerį buvo atsakoma, kad toks neegzistuoja. Paskambinus laidiniu telefonu atsiliepė vienas Vilniaus prekybos centras. Atsiliepusi moteris paaiškino, kad šiuo telefono numeriu centras naudojasi dvejus metus. Minėta firma, jos žiniomis, veikia Rygoje.

Sutartyje su gimnazija nurodytu telefono numeriu atsiliepęs UAB „Arselita" vadybininkas, nenorėjęs pasakyti savo pavardės, patvirtino, kad jie rinkliavos miestui nemokėjo.

„Mums seniūnas pasakė, kad rinkliavos mokėti nereikia. Jis siūlė tik su mokykla susitarti. Jei seniūnas kuo nors piktinasi, jis turi mano telefoną ir gali man paskambinti. O stadioną sutvarkysime", - teigė anoniminis vadybininkas.

Išgirdęs tokias vadybininko kalbas V. Jareckas nustebo.

„Aš jiems sakiau, kad pirmiausia tegul su mokyklos direktoriumi susitaria, ar jis įsileidžia, ir po to turi kreiptis leidimo bei sumokėti rinkliavą. Bet jie daugiau nebepasirodė. Kokį aš galiu turėti interesą leisti kitoje teritorijoje veikti be rinkliavos?"- svarstė seniūnas.

Ieškos galų ir kaltų

Biržų rajono savivaldybės administracijos direktorius Jonas Jonušys sakė tik antradienį priešpiet sužinojęs apie itin prastą stadiono būklę. Apie tai jam pasakė rajono mero pavaduotoja Irutė Varzienė.

„Ieškosime galų. Aiškinsimės ir prieisime išvados, kad sutvarkytų stadioną tas, kas kaltas", - sakė J. Jonušys.

Rajono mero pavaduotoja Irutė Varzienė mano, kad, kadangi statybos stadiono vietoje neprasideda, jis turi būti sutvarkytas iki rugsėjo.

Patvirtino ir pamiršo?

Biržų rajono savivaldybės taryba neseniai patvirtino pakeistus Vietinės rinkliavos už leidimą prekiauti ar teikti paslaugas savivaldybės tarybos nustatytose viešosiose vietose nuostatus.

Nuostatuose aiškiai parašyti vietinės rinkliavos dydžiai už įvairias paslaugas bei prekybą viešosiose vietose. Išskirta ir vietinės rinkliavos kaina už leidimą teikti laisvalaikio ir pramogų paslaugas.

Vietinė rinkliava už leidimo teikti laisvalaikio ir pramogų paslaugas išdavimą (vieną parą) - vandens plaukiojimo priemonių, dviračių, riedučių, elektromobilių, kartingų ir pan. nuomos - 5 Eur.

Už kitas laisvalaikio ir pramogų paslaugas Biržų mieste reikia mokėti 50 eurų už parą. Vietinė rinkliava įskaitoma į savivaldybės biudžetą.

Atrakcionų parko pramogas gimnazijos stadione organizavusi ir kelias dienas biržiečius linksminusi firma turėjo sumokėti po 30 eurų už vieną parą.

Dabar savivaldybės institucijų darbuotojai svarsto, kodėl niekam neužkliuvo kelias dienas viduryje miesto veikęs pramogų verslo renginys.

Tarybos posėdyje svarstant vietinės rinkliavos dydžio pakeitimus aktyviai pasisakė gimnazijoje dirbantis kūno kultūros mokytojas, tarybos narys konservatorius A. Anskinas. Jis pasigedo miesto seniūno kontrolės, kad daržovėmis ir uogomis mieste prekiaujantys asmenys elgtųsi tvarkingai.

Ar privalomus leidimus turi tarybos nario darbovietės (gimnazijos) kieme organizuotas pramogų verslas, A. Anskinui nekilo abejonių. Viešą pasipiktinimą suniokotu stadionu politikas išliejo socialiniuose tinkluose.

 

Jurgita Morkūnienė

Rekomenduojami video