Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Atotrūkis tarp regionų didėja

Statistikos departamentas skelbia, kad 2018 m. ketvirtąjį ketvirtį bruto (popierinis) darbo užmokestis padidėjo daugiau kaip 3 proc. Tačiau taip pat padidėjo atotrūkis tarp regionų.

Vidutinis mėnesinis bruto darbo užmokestis šalies ūkyje (be individualiųjų įmonių) praėjusių metų ketvirtąjį ketvirtį sostinės regione buvo 1 075,1 Eur, o Vidurio ir vakarų Lietuvos regione – 891,5 Eur.

Bruto darbo užmokesčio atotrūkis tarp abiejų regionų 2018 m. ketvirtąjį ketvirtį buvo 184 Eur (padidėjo 10 Eur).

Spėjama, kad darbo užmokesčio padidėjimui paskutinį metų ketvirtį įtakos turėjo sezoniškumas, išmokėtos didesnės vienkartinės premijos, priedai ir piniginės išmokos.

Skelbiama, kad vidutinis mėnesinis bruto darbo užmokestis per metus padidėjo visose apskrityse.

Vidutinis darbuotojų skaičius šalies ūkyje ketvirtąjį ketvirtį, palyginti su 2018 m. trečiuoju ketvirčiu, sostinės regione padidėjo 0,2 proc., o Vidurio ir vakarų Lietuvos regione sumažėjo 0,5 proc.

Šių metų pirmojo ketvirčio statistiniai darbo užmokesčio rodikliai regionuose bus skelbiami birželio 3 d.

Ukmergės rajono savivaldybėje bruto (popierinis) darbo užmokestis praėjusių metų ketvirtą ketvirtį buvo 814,7 Eur, o atskaičius mokesčius – 645,1 Eur.

Mūsų savivaldybė iš 60 pagal atlyginimų dydį yra per vidurį – 26 vietoje. Įskaitant individualia veikla besiverčiančiuosius, savivaldybėje pernai dirbo 9 319 darbuotojų.

Kaip šiame kontekste atrodome šalia mūsų kaimynų ir aplinkinių rajonų?

Širvintų rajone suskaičiuoti vos 2 997  darbuotojai , o  vidutinis atlyginimas į rankas – 636 Eur, Molėtų savivaldybėje – 3 389 darbuotojai, o vidutinis atlyginimas atskaičius mokesčius – 581 Eur, Jonavos rajone – 1 1581 darbuotojas, kurių vidutinė alga į rankas – 741 Eur.

Rekomenduojami video