Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Atnaujino darbuotojų, kuriems po rugsėjo 13 reikės testuotis, sąrašą

Nuo rugsėjo 13 dienos Lietuvoje atnaujinamos ekstremalios padėties sąlygos. Dauguma viešų susibūrimo vietų, taip pat ir kontaktinių veiklų teikimo vietų, iš lankytojų reikalaus galimybių paso. Tam tikrų darbuotojų grupėms išlieka ir reikalavimas nuolat testuotis.

Kaip naujienų portalą tv3.lt informavo Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), nuolat testuotis nuo rugsėjo 13 dienos turės ir dar vieno sektoriaus darbuotojai. Sąrašą papildė nauja grupė SAM atstovų teigimu, naujai į testuojamų asmenų grupę įtraukiami yra gamybos įmonių veikla užsiimantys asmenys. Daugiau, iš esmės, darbų ir veiklų, kuriose leidžiama dirbti darbuotojams, periodiškai besitikrinantiems, ar neserga COVID-19, sąrašas išlieka toks pat. Į jį patenka:

  - asmens sveikatos priežiūros paslaugos ir veikla:

- asmens sveikatos priežiūros įstaigų veikla;

- valymo, maisto tiekimo ar kitos paslaugos, teikiamos asmens sveikatos priežiūros įstaigose;

- praktinis (klinikinis) mokymas, atliekamas asmens sveikatos priežiūros įstaigose;

- socialinės paslaugos ir veikla: - socialinių paslaugų įstaigose, paslaugų gavėjo namuose ir kitose viešosiose erdvėse teikiamos socialinės paslaugos;

- valymo, maisto tiekimo ar kitos paslaugos, teikiamos socialinių paslaugų įstaigose;

- švietimo paslaugos ir veikla: - švietimo įstaigų, laisvojo mokytojo veikla ir kitų švietimo teikėjų švietimo veikla; valymo, maisto tiekimo ar kitos paslaugos, teikiamos švietimo įstaigose ir kituose švietimo teikėjuose;

- vaikų stovyklų veikla;

- vaistinių darbuotojų veikla;

- krovinių tarptautinio vežimo veikla; - viešojo transporto ir keleivių vežimo veikla;

- laisvalaikio ir (ar) pramogų, kultūros, meno paslaugų teikimo veikla (renginių organizavimas ir lankytojų aptarnavimas);

- viešojo maitinimo paslaugų teikimo veikla;

- mažmeninės prekybos srityje dirbančių darbuotojų darbas; - viešojo administravimo subjektų veikla;

- profesinė karo tarnyba;

- veikla, susijusi su masinio užsieniečių antplūdžio, dėl kurio paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija, valdymu (nuolatinis tiesioginis kontaktas su šiais užsieniečiais). Kaip skelbiama SAM internetinėje svetainėje, valstybės nustatytoms grupėms profilaktiškai tikrintis, ar neserga COVID-19 liga, būtina periodiškai, kas 7–10 dienų.

Kas mokės už testus?

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad darbdaviai dar šią savaitę teigė nerimaujantys, ar Vyriausybė jiems neužkraus darbuotojų testavimo kaštų. Tačiau viešojoje erdvėje kilus klausimams, kas mokės už nuo pirmadienio privalomai testuotis įtraukiamų darbuotojų testus, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys ramina, kad kol kas jokių pakeitimų nėra. Tai reiškia, kad šie testai ir toliau bus apmokami valstybės.

  „Dar kartą užsifiksuojame – profilaktinis sveikatos tikrinimas arba profilaktinis testavimasis pagal įstatymą mūsų valstybė je yra nemokamas ir dengiamas valstybės biudžeto lėšomis.

Kartais tai yra supainiojama testavimusi galimybių pasui, kada nepasiskiepijęs ir nepersirgęs žmogus nori turėti galimybių pasą veikloms ar renginiams, pramogoms, tokiu atveju testą reikia daryti savo lėšomis“, – neseniai sakė A. Dulkys.

Siūlo ir privalomus skiepus

Primename, kad SAM yra parengusi įstatymo projektą, kuriame numato įteisinti sąrašą darbuotojų, kuriems, norint dirbti, būtų privalu pasiskiepyti. „Siekiant užkirsti kelią koronaviruso infekcijos plitimui ir užtikrinti visuomenės saugumą, turėtų būti numatyta pareiga asmenims, dirbantiems darbus arba vykdantiems veiklą, susijusius su nuolatiniais kontaktais su daugeliu žmonių arba su lengvai pažeidžiamos sveikatos asmenimis (ligoniais, vaikais, vyresnio amžiaus asmenimis ir kt.), kai yra paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija ir, ar karantinas dėl užkrečiamosios ligos, būti pasiskiepijusiems nuo šios ligos.

O kitus darbuotojus paskatinti skiepytis nebeapmokant jų privalomo sveikatos tikrinimo dėl užkrečiamųjų ligų, dėl kurių paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija ir, ar karantinas“, – ministerija nurodo įstatymo pataisų projekto aiškinamajame rašte. Tikslus sąrašas pareigų ir darbų, kuriuos norint dirbti būtų privalomas skiepas, Vyriausybės būtų patvirtintas Seimui priėmus tokias įstatymo pataisas. Joms įsigaliojus, nepaskiepyti darbuotojai būtų nušalinami nuo darbo nemokant jiems darbo užmokesčio. Planuojama, kad įstatymo pataisas Seimas pradės svarstyti nuo rugsėjo 10 d. prasidedančioje rudens sesijoje.

Rekomenduojami video