Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Atliekų tvarkymas per karantiną griežtėja: tam tikras šiukšles būtina atskirti

Karantino laikotarpiu gyventojams komunalines atliekas siūloma tvarkyti griežčiau, o daiktų keitimosi punktus laikinai uždaryti, taip pat siūloma stabdyti užstato pakuočių priėmimą ne taromatuose, trečiadienį sakė aplinkos ministras Kęstutis Mažeika.

„Dėl komunalinių atliekų tvarkymo rekomendacijos gyventojams. <...> Savivaldybės rekomenduojama skelbti informaciją, kad karantino laikotarpiu gyventojai komunalinių atliekų srautą ir buitines atliekas – kaip servetėlės, tualetinis popierius, apsaugos kaukės ir kita – mestu į atskirą maišą.

Prisipildžius, šis maišas turėtų būti įdedamas į kitą maišą, sandariai užrišamas ir metamas į mišrių komunalinių atliekų konteinerius“, – žurnalistams Vyriausybėje antradienį sakė K. Mažeika. Taip pat turi elgtis ir savivaldybių karantino centrai. Tuo metu saviizoliacijoje esantys žmonės savo buitines atliekas taip pat turėtų dėti į dvigubą maišą ir palikti jį už durų. „Savivaldybės paskirtas žmogus, kuriam pavestas maisto ir kitų būtinų priemonių pristatymas, izoliuotam asmeniui išneša maišą su buitinėmis atliekomis į bendrą konteinerį“, – sakė ministras.

  Kviečiame žiūrėti spaudos konferenciją: Į taromatus – po vieną Siekiant valdyti koronaviruso plitimo grėsmes, karantino metu siūloma laikinai stabdyti rankinį užstato pakuočių priėmimą mažose parduotuvėse. Jos būtų priimamos tik taromatuose.

„Karantino metu siūloma stabdyti užstato pakuočių priėmimą ir taromatuose parduotuvėse. Pakuotės galės būti priimamos tik automatizuotu būdu lauke įrengtuose taromatuose“, – sakė K. Mažeika. Ministerija nurodo, kad parduotuvės, prie kurių įrengti taromatai, turi garantuoti tinkamą rankų higieną bei užtikrinti, kad vienu metu taromate būtų tik vienas žmogus.

Monika Kasnikovskytė

Rekomenduojami video