Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Atkreipia dėmesį dėl namų renovacijos: pradelsus teks laukti dar bent metus

Nuo sausio iki vasario mėnesio galima teikti paraiškas daugiabučiams namams renovuoti. Parama bus skirstoma prioritetų tvarka, todėl ją gaus ne visi, LRT RADIJUI sako būsto energijos taupymo agentūros direktoriaus pavaduotoja Gintarė Burbienė. 

G. Burbienės teigimu, teikti paraiškas galima tik tuo atveju, kai aplinkos ministras paskelbia kvietimą: „Šios paraiškos negalima teikti bet kada – būtina sulaukti aplinkos ministro kvietimo, kas daroma kartą per metus.“

Paraiškos dėl daugiabučių namų renovacijos gali būti teikiamos iki vasario 1 d. imtinai. Per mėnesį bus nuspręsta, kurias paraiškas tenkinti. G. Burbienės aiškinimu, ilgiausiai užtrunka investicinio plano vertinimas.

„Į paraišką įeina ir investicinis planas, kurio vertinimas užima didžiąją dalį laiko. Planuojama, kad kovo 1 d. bus įvertintos visos paraiškos ir investiciniai planai, o tada skelbsime sąrašą daugiabučių namų, kurie patenka į finansuojamų projektų sąrašą, o kurie – į rezervinį projektų sąrašą“, – pabrėžia pašnekovė.

Anot G. Burbienės, remiantis 2018 m. gruodį agentūros atlikta daugiabučių namų atnaujinimo projektų administratorių apklausa, planuojama, kad šiemet bus sulaukta daugiau kaip 600 paraiškų. Tokiu atveju bus atliktas paraiškų reitingavimas.

„Paraiškų reitingavimas siejamas su jų investicijomis. Aplinkos ministras kvietime nurodė, kad investicijoms yra skiriama 150 mln. eurų, o valstybės paramai – 50 mln. eurų. Pagal praėjusių metų patirtį matyti, kad šiai nustatytai sumai norinčių renovuoti namus atsiras vis daugiau. Tada pirmumas bus teikiamas tiems daugiabučiams namams, kurie pateks į savivaldybių pasirinktas kvartalinės renovacijos programas <...>, taip pat didesniems namams arba turintiems didesnį pritarimą“, – akcentuoja G. Burbienė.

Kiekviename mieste renovacijos darbai vyksta skirtingu tempu. Paklausta, kodėl daugiabučių namų atnaujinimo darbai sparčiausiai vyksta Ignalinos rajone, BETA projektų įgyvendinimo specialistė Nijolė Graužinytė teigia, kad viena iš pagrindinių priežasčių – komandinis projekto dalyvių darbas: „Viską lemia savivaldybės vadovų požiūris ir įsitraukimas į atnaujinimo darbus, projektų administratorių kompetencija ir tinkama komunikacija su gyventojais.“

Kaip tvirtina G. Burbienė, dėl renovacijos darbų daugiabučių namų gyventojai sunaudojo perpus mažiau šiluminės energijos: „Mūsų agentūra kasmet atlieka faktinių sutaupymų skaičiavimus: vidutiniškai daugiabučiai namai sutaupė nuo 50 iki 70 proc. šilumines energijos.“

Parengė Gabrielė Sagaitytė

Rekomenduojami video