Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Aštuonis mėnesius trukęs karantinas nutraukiamas: štai kurie ribojimai išlieka

Beveik aštuonis mėnesius nuo praėjusių metų trunkantis karantinas Lietuvoje nutraukiamas liepos 1 d., ketvirtadienį. Tačiau tai nereiškia, kad šalies gyventojai mėgausis gyvenimu be jokių apribojimų. Vyriausybės sprendimu, karantino režimą keičia ekstremalioji padėtis, o kartu su ja lieka dalis ribojimų.

Tarp ekstremaliosios situacijos valdymo priemonių išlaikomi ūkinės ir viešojo administravimo, paslaugų, švietimo paslaugų ir kitų veiklų ribojimai.

Apsauginės kaukės

Ministrų kabineto sprendimu, apsauginės veido kaukės, privalomas vyresniems nei 6 metų asmenims viešose uždarose erdvėse, išskyrus kai sportuojama ar paslaugos teikimo metu, kai paslaugos negalima suteikti paslaugos gavėjui būnant su kauke.

Kaukės lieka privalomos viešajame transporte, prekybos vietose, viešojo sektoriaus institucijose.

Verslas ir pramogos

Laisvalaikio, sporto įrenginių eksploatavimo, sporto klubų, kūno rengybos centrų, pramogų, poilsio, baseinų, pirčių, diskotekų, šokių salių paslaugos ir kitos paslaugos, teikiamos kontaktiniu būdu. Tačiau būtina laikytis asmens srautų valdymo, saugaus atstumo ir higienos reikalavimų. Tas pats galioja barams, kavinėms, naktiniams klubams ir kitoms viešojo maitinimo įstaigoms, kultūros įstaigoms, bibliotekoms, muziejams, parkams, galerijoms ir kt. Kino teatrai, komerciniai ir nekomerciniai kultūros, pramogų, sporto renginiai, šventės, mugės, festivaliai privalės užtikrinti bilietų platinimą elektroniniu būdu.

Dalyvių skaičius neribojamas renginiuose, vykstančiuose atviroje erdvėje. Renginiai, vykstantys be Galimybių paso, gali vykti tik dalyviams ir žiūrovams sėdint. Uždarose erdvėse vykstančiuose renginiuose be Galimybių paso galimas 75 proc. užpildymas.

Maitinimas renginiuose organizuojamas tam skirtose vietose. Uždarose ir atvirose erdvėse organizuojamuose renginiuose, kuriuose žiūrovai ar dalyviai renginį stebi ne tik iš sėdimų vietų, dalyvių skaičius neribojamas, tačiau juose gali dalyvauti tik asmenys, atitinkantys šiuos kriterijus:

Praėjus savaitei po antrojo „Pfizer“ ar „Moderna“ vakcinos skiepo;

Praėjus dviem savaitėms po „Johnson & Johnson“ vakcinos;

Praėjus keturioms savaitėms po pirmosios „AstraZeneca“ vakcinos dozės (praėjus ne daugiau nei 13 savaičių po pirmosios „AstraZeneca“ vakcinos dozės asmuo privalo gauti antrąją dozę);

Po antrosios „AstraZeneca“ vakcinos dozės;

Persirgus COVID-19, kai diagnozė buvo patvirtinta PGR tyrimu arba antigeno testu.

Nuo neigiamo tyrimo rezultato turi būti praėję ne daugiau kaip 210 dienų;

Turint ne anksčiau nei prieš 72 val. atliktą COVID-19 tyrimą su neigiamu rezultatu; praėjus dviem savaitėms nuo bet kurios iš minėtų vakcinų vienos dozės suleidimo asmeniui, kuris persirgo COVID-19 ir diagnozė jam buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo rezultatu;

Asmuo yra jaunesnis nei 16 metų amžiaus.

Švietimas

Ikimokyklinis, priešmokyklinis, pradinis, pagrindinis, vidurinis ugdymas, profesinis mokymas ir aukštojo mokslo studijos, neformalusis suaugusiųjų švietimas bei švietimo pagalba vykdomi užtikrinant valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitas būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas.

Tas pats galioja ir neformaliajam vaikų švietimui. Užsiėmimuose uždarose erdvėse vienu metu ir vaikų stovyklose vienoje grupėje gali dalyvauti ne daugiau kaip 30 vaikų, išskyrus atvejį, kai vaikų stovykloje dalyvauja tik vaikai ir darbuotojai, turintys imunitetą ar neigiamą COVID-19 testą.


Rekomenduojami video