Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Artėjantys rinkimai merui atneš ir solidesnį atlyginimą

Jau kitų metų kovą vyks naujieji savivaldybių tarybų ir merų rinkimai. Politinės partijos neslepia, kad rasti kandidatų į merus nėra taip jau lengva. Matyt, tik Kėdainiai čia yra išimtis, kur kandidatų netrūks. Tik kiek jie verti užimti mero poziciją, parodys rinkėjai. Beje, už tokį darbą, kokį tenka dirbti merui, kelių tūkstančių eurų atlyginimas, pasirodo, yra per mažas. Jau kelintą kartą keičiamos Valstybės tarnybos įstatymo pataisos numato, kad merams atlyginimų apskaičiavimo sistema pasikeis, tačiau bet kokiu atveju atlyginimo augimas numatomas gana ženklus. Tad merai ir bus pirmieji, atsikandę išaugusių valstybės tarnautojų atlyginimų pyrago kąsnio.

Kaip apskaičiuojamas dabar?

Šiuo metu galiojanti tvarka numato, kad savivaldybių merų atlyginimas susideda iš dviejų dalių.

Pirmoji – pareiginės algos dydžio koeficientas, kuris nustatomas atsižvelgiant į savivaldybės gyventojų skaičių. Pareiginės algos dydis siekia 181 eurą, o koeficientas tokiai savivaldybei kaip Kėdainių siekia 18.3.

Vadinasi, bazinė Kėdainių rajono savivaldybės mero alga yra 3,3 tūkst. eurų.

Antroji – merams taikomas priedas už tarnybos Lietuvos valstybei stažą. Priedas sudaro 1 proc. pareiginės algos už kiekvienus tarnybos Lietuvos valstybei metus, tačiau šio priedo dydis neturi viršyti 30 proc. pareiginės algos.

Kitaip tariant, ilgiausiai valstybės tarnyboje pradirbę merai gali tikėtis didesnių algų.

Valentinas Tamulis valstybės tarnyboje dirba nuo 1997 metų, tad nenuostabu, kad jo atlyginimas šiuo metu yra didesnis net už Vilniaus ar Kauno merų atlyginimus.

Keičia mechanizmą

Premjerės Ingridos Šimonytės patarėjas valstybės tarnybos klausimais Vitas Vasiliauskas aiškino, kad iš esmės yra keičiamas atlyginimų apskaičiavimų mechanizmas.

Įgyvendinus reformą, merų darbo užmokestis būtų apskaičiuojamas pareiginės algos koeficientą padauginus iš šalies vidutinio darbo užmokesčio.

Tiek merams, tiek ir vicemerams nebūtų taikomas priedas už stažą valstybės tarnyboje.

„Pirmas dalykas, ką mes bandome pasiūlyti, tai, kad atlyginimo bazė būtų surišta su darbo rinka, su vidutiniu darbo užmokesčiu.

Judant darbo rinkai, keičiantis vidutiniam atlyginimui, automatiškai keistųsi darbo užmokestis ir viešajam sektoriui.

Pirmieji, jei pakeitimui bus pritarta, startuos merai“, – komentavo V. Vasiliauskas.

Didėtų kone tūkstančiu

Pagal siūlomus pakeitimus, savivaldybės mero pareiginei algai taikytinas koeficientas būtų nustatomas, atsižvelgiant į savivaldybės gyventojų skaičių.

Tokiai savivaldybei kaip Kėdainių koeficientas siektų 3,2 ir būtų dauginamas iš vidutinio darbo užmokesčio, kuris 2022 metų II ketvirtį siekė 1780,5 eurų.

Tai reiškia, kad, jei pokyčiams bus pritarta, naujojo Kėdainių rajono savivaldybės mero atlyginimas siektų 5 tūkst. 697 eurus – kone visu tūkstančiu didesnis nei dabar.

Rekomenduojami video