Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Aristavos Liepų alėjoje genimi medžiai

Atėjus rudeniui Kėdainių rajone prasidėjo medžių genėjimo darbai. Šiuo metu Vilainių seniūnijos Aristavos kaime darbininkai geni Liepų alėjoje augančius medžius. Tiesa, avarinės ir labai pavojingos būklės medžiai bus visai pašalinti. Tuo užsiima specializuota bendrovė.

Per savaitę

Medžių genėjimo darbai prasidėjo savaitės pradžioje ir bus baigti savaitės pabaigoje. Darbininkų teigimu, daugiausia laiko užims avarinių medžių nupjovimas, mat šie yra seni, stori ir išsikeroję, bei nugenėtų šakų išvežimas. Tačiau jie sako, kad penktadienį darbai bus baigti. Vilainių seniūno Antano Bružo teigimu, nugenėjus medžius vaizdas alėjoje kaip mat pasikeitė, viskas atrodo estetiškiau, tvarkingiau.

Vaizdas pasikeitė

„Iš viso bus pašalinti 8  pavojingi ir grėsmę vairuotojams bei pėstiesiems keliantys medžiai. Bus nupjautos ir kaladėmis supjaustytos  6 liepos, 2 ąžuolai ir 1 uosis. Dar 35 liepas, 40 uosių ir vieną kaštoną darbininkai jau nugenėjo. Buvo pašalintos apatinės, sausos ir išdžiuvusios šakos. Medžiai sutvarkyti taip, kad būtų tvarkinga ir gražu“, –  pažymėjo Vilainių seniūnas A. Bružas.

Tvarko iš esmės

Aristavoje esanti Liepų alėja iš esmės taip kruopščiai tvarkoma pirmą kartą. Pirmąkart čia dirba specializuota medžių pjovimo ir genėjimo įmonė. Iki šiol buvo šalinamos tik vėjo nulaužtos ar automobilių eismui trukdžiusios šakos.

„Medžiai jau seni, kai kurie jų yra supuvę ir tas akivaizdžiai matosi plika akimi. Dabar bus tvarkinga, saugu ir gražu“, – pažymėjo seniūnas.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video