Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Aristavoje žydi šimtai bijūnų

Kėdainių rajone, ko gero, nerasite nei vieno miestelio, kaimo ar kaimelio, kuriame žydėtų tokia didelė jūra bijūnų kaip Aristavoje. Čia jų pražydo šimtai – įvairiausių rūšių ir spalvų žiedai džiugina vietinių ir traukia prašalaičių akis. Bijūnai žydi ir žmonių kiemuose, ir pačiame kaimo centre.

Bijūnų madą pradėjo viena moteris

Aristavos kaimo viešose erdvėse prieš keletą metų bijūnus pradėjo sodinti kaimo bendruomenės aktyvistė, buvusi seniūnaitė Lida Kanapinskienė. Moteriai šios gėlės labai patinka, tad jomis užsimojo papuošti  visą kaimą.

„Žmonės man pritarė, jiems taip pat labai gražu.

Bijūnai žydi įvairiomis spalvomis, jų šimtus pasodinome miestelio centrinėje aikštėje, prie gatvių, kitose viešose erdvėse.

Visas mūsų kaimas apsodintas bijūnais, o dabar, kai jie pražydo, visi grožisi ir giria aristaviečius už tokią šaunią idėją ir jos įgyvendinimą“, – teigė L. Kanapinskienė.

Aristavos kaimo viešose erdvėse prieš keletą metų bijūnus pradėjo sodinti kaimo bendruomenės aktyvistė, buvusi seniūnaitė Lida Kanapinskienė.

Aristavos kaimo viešose erdvėse prieš keletą metų bijūnus pradėjo sodinti kaimo bendruomenės aktyvistė, buvusi seniūnaitė Lida Kanapinskienė.

Talkininkų netrūkstaPati L. Kanapinskienė atskleidė, kad gerus darbus daryti nėra sunku, kai yra pagalbininkų ir talkininkų.

„Padėjo man labai ir vietos moterys, ir bendruomenė, ir jaunimas. Reikia su visais bendrauti ir rasti bendrą kalbą. Juk bendrą grožį kuriame kartu. Šis grožis yra skirtas ne kam kitam, o mums visiems. Visi galime žiūrėti ir grožėtis. Galime ir kitiems parodyti, pasigirti, kokiame gražiame kaime gyvename“, – dėstė moteris.

Kaimas atgijo

Vilainių seniūnijos Aristavos kaimas prieš keletą metų ėmė keistis kardinaliai – buvo sutvarkytas ir įžuvintas kaimo centre esantis tvenkinys, sutvarkyta aplinka, nugenėti medžiai, o kad netrūktų kaime paukščių čiulbesio – ant medžių pakabinta tuzinas inkilų.

„Rinkos aikštės“ kalbinti aristaviečiai sakė, jog kaimas gražėja gerų žmonių iniciatyva, mat tie žmonės tiesiog užveda ir įtraukia kitus, kad ir šie prisidėtų prie gerbūvio kūrimo.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video