Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ar didinti atlyginimus kultūros darbuotojams, spręs rajono Taryba

Pinigų dar neskyrė, o jau prisigyrė

Kitais metais didės rajono kultūros ir meno darbuotojų atlyginimai – 19 eurų skiria Kultūros ministerija ir tiek pat turėtų skirti rajono savivaldybės Taryba. Nuo sausio 1-osios visu etatu dirbantis kultūros ir meno darbuotojas turėtų uždirbti 38 eurais daugiau. Žinoma, nuo šios sumos jam dar teks sumokėti mokesčius.

Nors kol kas pinigus suplanavo skirti tik ministerija, o iš Kėdainių rajono savivaldybės biudžeto pinigų kultūros ir meno darbuotojų atlyginimų kėlimui iki šiol neatriekta, rinkimams besiruošiančiam rajono merui palankioje žiniasklaidoje pranešta, kad pinigai iš vietos savivaldybės biudžeto jau neva yra skirti.

Iniciatyvos ėmėsi ministerija

Iniciatyvos didinti atlyginimus kultūros ir meno darbuotojams ėmėsi Kultūros ministerija.

Tokio sprendimo griebtasi po rugsėjo mėnesį vykusios kultūros sektoriaus darbuotojų protesto akcijos.

Tuomet kultūrininkai reikalavo, kad per trejus metus jų atlyginimai būtų pakelti 150 eurų, o 75 eurais – jau ateinančiais metais.

Spalio mėnesį tuometė kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson buvo sukvietusi visų rajono savivaldybių merus ir pasiūlė pasirašyti memorandumą „Dėl bendradarbiavimo siekiant didinti savivaldybių kultūros įstaigų kultūros ir meno darbuotojų darbo apmokėjimą“.

Šis dokumentas – politinis susitarimas, kuriuo numatoma, kad ateinančius trejus metus Kultūros ministerija ir rajonų savivaldybės skirs po 19 eurų kultūros ir meno darbuotojų atlyginimų kėlimui.

Pasirašė visos savivaldybės

Minėtą memorandumą pasirašė visų 60 rajonų savivaldybės.

Tam, kad Kėdainių rajono savivaldybės kultūrininkams atlyginimai padidėtų tiek, kiek sutarta su ministerija, iš rajono biudžeto reikės skirti 41 tūkst. eurų jau ateinantiems metams.

Kad pinigai iki šiol dar neskirti, „Rinkos aikštei“ patvirtino Kėdainių rajono savivaldybės Kultūros ir švietimo skyriaus vedėjas Julius Lukoševičius.

„Atlyginimai bus didinami pareigybei, t. y. vienam etatui, bet ne vienam darbuotojui“, – patikslino J. Lukoševičius ir pridūrė, kad Kėdainių rajono savivaldybės įstaigose yra 129,95 pareigybės (etatai).

Žinotų, prie kieno durų streikuoti

Tuo tarpu Kultūros ministerijai atlyginimų didinimas visos šalies kultūros ir meno darbuotojams atsieis apie 3,5 mln. eurų.

Šį atlyginimų didinimą inicijavusi tuometė kultūros ministrė L. Ruokytė-Jonsson džiaugėsi, kad rajonų merai palankiai sutiko tokį sprendimą ir pasirašę memorandumą geranoriškai prie jo prisidės iš rajonų savivaldybių biudžetų, tačiau netiesiogiai pripažino, kad politiškai merams būtų buvę nepalanku nepasirašyti tokio susitarimo.

„Nori, kad tavo kultūros darbuotojai uždirbtų tiek, kiek ir kitos savivaldybės darbuotojai, tai pasirašai. O, jeigu ne… Reiškia, paskiri nuosprendį savo žmonėms. Ir aš manau, kad tie žmonės žinos, prie kurių durų eiti piketuoti, jei jų atlyginimai nebus tokie patys, kaip kitos savivaldybės“, – sakė L. Ruokytė-Jonsson.

Kristina KASPARAVIČĖ

Rekomenduojami video