Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ar biržiečių svajonė pagaliau išsipildys?
Biržų rajono savivaldybės administracija šiuo metu rengia ir įgyvendina keturis investicinius projektus, kurių bendra vertė – beveik 18 mln. eurų. Juos realizavus, jau turėtume džiaugtis rekonstruota J. Janonio aikšte, pėsčiųjų ir dviračių takais, skverais, želdiniais ir fontanais, atnaujintu centriniu pliažu. O po keturių metų – ir biržiečių išsvajotu sveikatingumo ir sporto kompleksu.

Naujas skveras, rekonstruota J. Janonio aikštė

Įgyvendinus projektą, kurio vertė 3 mln. 300 tūkst. eurų, turėtų naujai atgimti J. Janonio aikštė. Joje ketinama įrengti vietą, skirtą miesto renginiams, fontaną, takus, suoliukus, atnaujinti želdynus. Taip pat planuojama sutvarkyti prieigą prie Biržų kultūros centro, rekonstruoti atkarpą nuo J. Basanavičiaus iki J. Dagilio gatvės. Įvažiuojant į miesto centrą, pasitiks atsinaujinęs skveras ties Vytauto ir Kęstučio gatvių sankryža. Jame bus įrengti suoliukai, gėlynai, pėsčiųjų takas. Šį projektą ketinama įgyvendinti iki 2022 metų.

Pliažas, estrada, tiltai

Pagal kitą projektą, kuri vertė – daugiau nei 5 mln. eurų, planuojama rekonstruoti Reformatų, J. Bielinio ir J. Radvilos gatves bei atnaujinti greta jų esančią teritoriją. Iki 2022 metų pabaigos šalia buvusios miesto estrados turėtų atsirasti nauji želdynai, suoliukai, dviračių stovai, informaciniai stendai, stebėjimo kameros, vaikų žaidimo bei automobilių stovėjimo aikštelės, nutiestas tiltas per Apačios upę. Širvėnos ežero pakrantėje atsiras nauja aikštelė, kuri sezono metu bus naudojama burlenčių saugojimo ir aptarnavimo punktui pastatyti. Taip pat pertvarkytas Centrinio Biržų miesto pliažo reljefas, įrengtas tiltelis ir laiptai, kad iš pliažo būtų galima patekti į pilies kiemą bei rekonstruota automobilių stovėjimo aikštelė prie pilies tilto. Ketinama sutvarkyti ir teritoriją prie buvusio technikos sporto klubo ir sporto mokyklos pastato: įrengti pėsčiųjų ir dviračių takus su atokvėpio aikštelėmis, stebėjimo kameras, universalią sporto aikštelę, atnaujinti apšvietimą.

Globos namai, dienos centrai

Remiantis trečiu projektu, kurio vertė – beveik 300 tūkst. eurų, po dviejų metų Biržuose, V. Kudirkos 108, išdygs naujas pastatas – Bendruomeniniai vaikų globos namai. Juose ilgalaikę globą bus galima suteikti 8 vaikams. Taip pat ketinama atnaujinti ir du vaikų dienos centrus: Medeikiuose esantį VšĮ „Vaiko užuovėja“ ir Pabiržės „Spindulį“.

Sporto ir sveikatingumo kompleksą statys dviem etapais

Didžiausias ir brangiausias, daugiau nei 9 mln. eurų vertės projektas, finansuojamas valstybės ir savivaldybės biudžeto lėšomis – Sporto ir sveikatingumo kompleksas J. Basanavičiaus gatvėje. Jį planuojama įgyvendinti dviem etapais iki 2024 metų pabaigos. Pirmuoju etapu numatyta įrengti universalią sporto salę su 600 vietų teleskopinėmis žiūrovų tribūnomis ir treniruočių bei aerobikos salėmis. Taip pat – persirengimo ir administracines patalpas, kavinę bei keturių takelių boulingo klubą su sporto baru. Antruoju etapu bus pristatytas vandens pramogų korpusas su keturių plaukimo takelių, 25m ilgio baseinu, burbuline ir sūkurine voniomis, vaikams ir kūdikiams skirtu baseinu, pirčių kompleksu. Sporto ir sveikatingumo komplekse vienu metu tilps 735 žmonės: iki 600 žiūrovų,120 sportuojančių asmenų ir 15 personalo darbuotojų. Šalia naujojo centro bus įrengtas privažiavimas ir keturios automobilių stovėjimo aikštelės. Dar iki šių metų pabaigos planuojama baigti įrengti dvi automobilių stovėjimo aikšteles ir paviršinio lietaus nuotekų surinkimo tinklus. Šalia būsimo sporto komplekso numatyta ir teniso kortų plėtra. Taip pat ketinama įrengti universalias lauko, paplūdimio tinklinio, lauko treniruoklių bei vaikų žaidimo aikšteles.

Palauksime

Ką gi, projektai paruošti ir dalis jų jau pradedami įgyvendinti. O ar Biržai atrodys taip gražiai, kaip šie projektai piešia mūsų vaizduotėje, pamatysime. Po ankstesnių bevaisių pažadų apie būsimą sporto kompleksą ne vienas biržietis jo atsiradimu turbūt išvis nebetiki. Bet jeigu jau laukėme tiek, palauksime dar keturis metus. Svarbiausia, kad tik tie darbai prasidėtų ir nesibaigtų anksčiau laiko, arba pasibaigtų net neprasidėję. O mes, biržiečiai, nors ir dėl visko burnojam – esam kantrūs, palauksime.  
Birutė PETKEVIČIŪTĖ
Rekomenduojami video