Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Apsieisime be rusiškos naftos, dujų ir elektros

Elektros energijos biržos operatorė „Nord Pool“ priėmė sprendimą stabdyti prekybą rusiška elektra iš vienintelio jos importuotojo Baltijos šalyse – įmonių grupės „Inter RAO“.

Tai reiškia, jog nuo praėjusio sekmadienio Lietuvoje nebeliko nei rusiškos naftos, nei elektros, nei gamtinių dujų importo.

„Tai be galo svarbus riboženklis ne tik Lietuvos kelyje į energetinę nepriklausomybę. Tai mūsų solidarumo su kariaujančia Ukraina išraiška, nes negalime leisti, jog mūsų pinigais būtų finansuojama Rusijos karo mašina“, – sako energetikos ministras Dainius Kreivys.

Ministras taip pat pabrėžia, jog visišką energetinę nepriklausomybę Lietuva pasieks tik tada, kai sėkmingai įgyvendins sinchronizaciją, o savo elektros poreikius užsitikrins vietine žaliosios energijos gamyba ir taps elektrą eksportuojančia valstybe.

Energetikos ministerija praneša, kad Lietuvos dujų poreikis užtikrinamas per Klaipėdos SGD terminalą kroviniais iš JAV, elektros – vietine elektros energijos generacija bei importu iš Europos Sąjungos šalių per turimas jungtis su Švedija, Lenkija ir Latvija. Vienintelė naftos importuotoja Lietuvoje „Orlen Lietuva“ rusiškos naftos importo atsisakė daugiau nei prieš mėnesį.    

Rekomenduojami video