Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Apleistus pastatus užbarikaduoja nuo nekviestų svečių

Kėdainių rajone apgriuvusių, negyvenamų statinių yra kone kiekvienoje seniūnijoje. Griūvantys pastatai neretai traukia žaidžiančius vaikus ar benamius asmenis. Kaimiškosios seniūnijos stengiasi bent minimaliai vaikus ir prašalaičius apsaugoti nuo nelaimių. Štai Krakėse buvo užkalti apleistų pastatų langai ir durys.

Saugumo sumetimais

„Seniūnijos pastangomis pradedami užkalti negyvenamų, bešeimininkių ir apleistų namų išdaužyti langai ir durys. Manome, kad šis vaizdas atrodys saugiau ir estetiškiau nei žiojėjančios ir kiauros ertmės“, – sako iniciatyvą pirmasis parodęs Krakių seniūnas Ernestas Barčas.

Žmonės ragina griauti

Žinoma, pakalbinti kaimų ir miestelių žmonės vieningai sako, kad tokius pastatus būtina griauti, mat jie darko vaizdą, yra pavojingi. Tačiau seniūnijos tokių veiksmų imtis negali, nes tokiems darbams atlikti reikalinga surinkti krūvą dokumentų, leidimų.

„Nežinant, kieno tai turtas, griauti negalima. Kai seniūnija žinos, ar yra savininkai ar ne, tada ir bus sprendimas dėl griovimo darbų“, – pabrėžia Krakių šeimininkas.

Atsako savininkas

Pasirodo, apleisti privatūs pastatai seniūnijose – seniūnų reikalas. Nors seniūnai ieško savininkų, juos suradę perspėja, kad tvarkytųsi, siunčia raštiškus įspėjimus, bet dažniausiai šių pastatų savininkai nesurandami. Į privačią nuosavybę seniūnija neturi teisės kištis. Rajono savivaldybei rūpintis individualių namų technine priežiūra nepriklauso, o už pastato būklę pagal Civilinį kodeksą atsako pastato, valdos savininkas.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS -

Rekomenduojami video