Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Apleisti sklypeliai bado akis, bet jų vis mažėja

„Dukstynėlės“ soduose sklypą turinti senjorė pasakojo kruopščiai besirūpinanti savo sodu.

Tačiau jai pikta, kad yra jų soduose ir labai apleistų sklypelių. Moteris piktinasi nešienautais žolynais ir svarsto, kad žmonės turėtų turtą parduoti ar išnuomoti, jei nepajėgia tvarkytis. Arba tegul moka baudas už apsileidimą.

„Dukstynėlės“ sodininkų bendrijos pirmininkė Aurelija Gervinskienė pasakojo, kad su nenorinčiais tvarkytis sodininkais pirmiausia bandoma susitarti gražiuoju – bendraujama, prašoma, kad sodus apšienautų.

Jei nepavyksta to padaryti, tenka griežčiau paraginti.

Už pažeidimus numatytos piniginės baudos, todėl dažniausiai, pasak pirmininkės, žmonės reaguoja į raginimus žodžiu.

O jei nepadeda ir tai, apie pažeidimą pranešama rajono savivaldybės Viešosios tvarkos ir aplinkosaugos skyriui. „Visų sklypų numerius ir kontaktus turime, tad išsiaiškinti pažeidėjus nėra sunku“, – sakė ji. Ir patikino, kad kai įsikiša institucijos, viskas susitvarko labai greitai.

Mano, kad šiuo metu jų sodininkų bendrijoje yra apie 10 neprižiūrimų sodų. Iš viso šioje sodininkų bendrijoje yra 284 sklypai. 

Pasak A. Gervinskienės, artimiausiu metu planuojama visus sklypus apeiti, apleistus nufotografuoti ir susisiekti su jų savininkais.

Pirmininkė patikino, kad nei jos, nei aktyvių sodininkų bendrijos valdybos narių pareigos nėra apmokamos – šis darbas yra visuomeninis, o jo tikrai daug – telefonai dažną rytą netyla nuo įvairias problemas išsakančių žmonių. Tad natūralu, kad viską sužiūrėti tiesiog neįmanoma.

Pasidžiaugė kad jų sodininkų bendrija pamažu tampa šiuolaikišku gyvenamuoju kvartalu, kuriame kuriasi tvarkingos, darbščios jaunos šeimos. Sako, kad turi daug planų, kaip gyvenimą soduose padaryti patogesnį, o aplinką patrauklesnę. Šiemet šią sodininkų bendriją pagaliau pasieks centralizuoti vandentiekio ir nuotekų tinklai, o tai – labai lauktas įvykis, ypač čia nuolatos gyvenantiesiems.

Kitos, gretimai esančios, sodininkų bendrijos „Rasa“ pirmininkė Laima Juzėnienė pasakojo, kad jų soduose minima problema dėl nešienaujamų žolynų nėra aktuali. Apleisti yra vos keli sklypai, o visi kiti tvarkomi čia vasarojančių, daržus auginančių arba nuolatos gyvenančių žmonių.

Rekomenduojami video