Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Apleisti sklypai erzina kaimynus

Geras kaimynas – tarsi dovana, kurią ne visada pasirinksi. Būna, jog kaimynai tampa bičiuliais, bendraminčiais, bet pasitaiko, jog geruoju nepavyksta susikalbėti. „Žilvičio“ sodininkų bendrijoje prieš metus įsikūrusi Ramunė Kundrotienė (vardas ir pavardė pakeisti) neteko kantrybės, kai iš kaimynystėje esančių apleistų sklypų į jos kiemą ėmė šliaužti šliužai, o vėjas ėmė nešti subrendusias piktžolių sėklas. Nesulaukdama, kada sklypų savininkas nupjaus žolę, moteris kreipėsi į bendrijos pirmininką, o po to – į „Bangos“ redakciją.

Gąsdina šliužai

„Rugsėjį bus metai, kaip nusipirkome namą „Žilvičio“ sodininkų bendrijoje. Prieš tai gyveno vieni, kiti nuomininkai, tad aplink sklypą radome ir keptuvių, ir puodų. Susitvarkėme, apsisodinome tujomis, tačiau šalia yra 6 ir 12 arų sklypai, kuriuose niekas nė karto nepjovė žolės“, – piktindamasi netvarka kaimynystėje pasakojo moteris. Kantrybė išseko, kai iš peraugusios žolės į jos kiemą ėmė traukti šliužai. Ramunė sakė, jog vyras trimeriu apipjovė apleisto sklypo kraštą ir ten pylė druską, kad šliužai nepasiektų jų kiemo, tačiau kova su tais padarais – kaip su vėjo malūnais.

„Kreipiausi į bendrijos pirmininką, kad surastų savininką, o šis bent kartą per metus nupjautų savo sklypuose žolę“, – sakė Ramunė, praradusi viltį, jog savininkas susipras be raginimo. Moteriai pavyko paskambinti apleistų sklypų savininkui, kuris šiuo metu užsienyje, tačiau jis nieko konkretaus nepažadėjo. „Pirmininkas irgi tik skėsčiojo rankomis: „Ką aš padarysiu?“ Noriu gyventi tvarkingai. Neprašau, kad kaimynas išpuoselėtų sklypą, tik kad žolę nupjautų“, – kalbėjo sodininkų bendrijos gyventoja, kenčianti ir dėl vėjo nešiojamų peraugusių augalų sėklų.

Langas į ateitį? Ko gero, į praeitį. Čia – apleisto sklypo, kurį savininkas „pamiršo“, fragmentas.

Langas į ateitį? Ko gero, į praeitį. Čia – apleisto sklypo, kurį savininkas „pamiršo“, fragmentas. Ar nupjaus, neaišku

„Žilvičio“ pirmininkas Jonas Giačas penktadienį patvirtino, kad į jį skųsdamasi kreipėsi bendrijos gyventoja. „Kalbėjau ir pats su minėtų apleistų sklypų savininku, ir moteris, kuri skundėsi. Savininkas turėtų grįžti iš užsienio kuriam laikui, tada nupjautų“, – sakė J. Giačas. Kada vyriškis grįš, jis nepasiteiravęs, ir iki kada nupjaus žolę, nekalbėjęs. „Gal mėnesio pabaigoje“, – pasvarstė „Žilvičio“ pirmininkas ir prisiminė, kad anksčiau minėta vieta atrodžiusi dar baisiau, nes tarp kerojančių piktžolių buvo suverstos krūvos plytų.

Pamačius apleistus minėtus sklypus neaišku, ar plytas išvežė, ar šią vasarą taip suvešėjo kiečiai, dilgėlės ir kitos žolės, kad vietomis vidutinio žmogaus aukščio, tad ir plytų tarp jų nebeįžiūrėsi. Tokia piktžolių ir šliužų kaimynystė nedžiugina ir kitų aplinkinių gyventojų, tačiau, pasak Ramunės, niekas nenori skųstis.

„Ir bendrijos pirmininkui, ir apleistų sklypų savininkui užsienyje pasakiau, kad jei nereaguos, skųsiuos kitur“, – sakė tvarkingoje aplinkoje norinti gyventi moteris. Tiesa, po poros dienų iš kaimynų sužinojo, kad nepažįstamas vyriškis jų klausinėjo, kas skundžiasi dėl apleistų sklypų.

J. Giačas dar anksti pavasarį pripažino, kad apleisti sklypai, ypač, kai savininkai gyvena užsienyje, – sena problema.

„Pirmadienį „Žilvičio“ sodininkų bendrijos valdybos nariai apžiūrėjome daugiau nei dešimt apleistų sklypų, apie kuriuos informavo Loreta Piaulokaitė-Motuzienė, ir nutarėme savininkus įpareigoti iki spalio susitvarkyti“, – sakė bendrijos pirmininkas J. Giačas. Apleistų sklypų savininkus jis informuos telefonu arba registruotu laišku iki rugpjūčio 24 d.

 

Laima ŠVEISTRYTĖ

Rekomenduojami video