Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Apklausa: vos 3 proc. visuomenės pritartų visuotiniam NT mokesčiui

Tik 3 procentai visuomenės pasisakytų „už“ visuotinį nekilnojamo turto (NT) mokestį. Visgi jei NT mokestis nebūtų taikomas pirmajam būstui, 34 proc. lietuvių jam pritartų, rodo LRT užsakymu „Baltijos tyrimų“ atlikta apklausa.

Tuo metu 27 proc. apklaustųjų palaiko dabartinį NT mokesčio variantą – kai apmokestinamas tik prabangus būstas, 32 proc. nepritartų jokiam apmokestinimui, o 4 proc. nuomonės neturi .

LRT pastebi, kad daugiausiai neigiamai į NT mokestį žiūri kaimo gyventojai – 43 proc. nepritaria jokiam apmokestinimui, asmenys su nebaigtu viduriniu išsilavinimu – 44 proc. ir gyventojai, kurių šeimos pajamos siekia iki 1 tūkst. eurų per mėnesį – 40 proc.

Visuotiniam NT mokesčiui taip pat nepritaria 39 proc. vadovaujančias pareigas einančių asmenų, bei 43 proc. bedarbių ir namų šeimininkių.

Taip pat 39 proc. nuosavame name gyvenančių respondentų ir 30 proc. nuosavame bute gyvenančių respondentų nepalaiko visuotinio NT apmokestinimo. Jei mokestis nebūtų taikomas pirmajam gyvenamajam būstui, jį palaikytų 29 proc. turinčių nuosavą namą ir 38 proc. turinčių nuosavą butą.

Tarp išskirtinai pritariančių NT mokesčiui, taikomam kitam turtui, bet ne pirmam būstui – mažesnių miestų gyventojai – 34 proc. pritaria, kolegiją ar profesinę mokyklą baigę gyventojai – 32 proc., vadovai – 33 proc., specialistai ir tarnautojai – 34 proc.

Taip pat, tam kad NT mokestis negaliotų pirmajam gyvenamajam būstui, bet būtų apmokestinti kiti objektai, dažniau pritaria vyresni nei 30 metų asmenys – 36 proc. pritaria, didmiesčių gyventojai –  41 proc., lietuviai su aukštuoju išsilavinimu – 45 proc., gyventojai, kurių šeimos pajamos viršija 1,8 tūkst. eurų per mėnesį – 39 proc.

Rekomenduojami video