Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Apklausa: lietuviai dėl sniego ateityje atsisakytų naujų daiktų, bet ne mėsos ir mašinos

Už lango vėl lietus ir 94 procentai šalies gyventojų sutiktų ko nors atsisakyti arba jau yra atsisakę dėl to, kad ateities kartos Lietuvoje galėtų džiaugtis sniegingomis žiemomis. Visgi automobilių ir mėsos dabar dauguma žmonių į hipotetinį sniegą ateityje nebūtų linkę keisti, rodo „Telia“ užsakymu atlikta šalies gyventojų apklausa.

„Nors praėjusi žiema sniego Lietuvoje nepagailėjo, meteorologų fiksuojami vis nauji šilumos rekordai sniegą mėgstantiems žmonėms nieko gero nežada. Klimato pokyčiai yra globalus procesas, tačiau jį sušvelninti gali kiekvieno mūsų indėlis, kad ir koks simbolinis ar nereikšmingas mums jis atrodytų. Džiugina tai, kad vis daugiau žmonių tai supranta ir yra linkę gyventi tvariau“, – sako „Telia“ Tvarumo projektų vadovė Indrė Bimbirytė-Yun.

Galėdami rinktis kelis variantus, daugiausiai – net du trečdaliai – apklausos dalyvių nurodė, kad dėl ateities kartų atsisakytų dažno naujų daiktų pirkimo. Daugiau nei pusė respondentų taip pat atsisakytų ar jau yra atsisakę perteklinių pakuočių, greitosios mados prekių bei neatsakingo išteklių naudojimo.

Rečiau žmonės linkę atsisakyti kelionių lėktuvu (17 proc.), automobilio (9 proc.) ir mėsos (7 proc.).

„Įdomu tai, kad moterys dažniau linkusios atsisakyti dažno naujų daiktų pirkimo ir pakuočių. Ypač sveikintina tai, kad jauni, 15–24 metų amžiaus, žmonės dėl ateities kartų dažniau atsisakytų automobilio“, – pažymi I. Bimbirytė-Yun.

„Telia“ apklausa taip pat paskatino žmones duoti tvarius pažadus kitiems metams. Daugiau nei pusė apklaustųjų pasižadėjo ateinančiais metais pradėti ar aktyviau rūšiuoti atliekas, maždaug 4 iš 10 – daugiau vaikščioti pėsčiomis, mažinti elektros, karšto vandens suvartojimą, rečiau pirkti naujus drabužius ar daiktus, taip pat rinktis aplinkai draugiškas prekes.

Tarp kitų pažadų – pirkti brangesnius, bet ilgiau tarnaujančius daiktus (32 proc.), kokybiškesnius drabužius (29 proc.), dažniau pirkti iš „antrų rankų“ (23 proc.). Mažiausiai žmonių, tik kas dešimtas, pasiryžęs kitąmet mažiau keliauti automobiliu, lėktuvu, vartoti mažiau mėsos. Dar 8 proc. užsiminė ketiną statytis ar kraustytis į energetiškai efektyvius namus.

] Jokių tvarių pokyčių 2022-aisiais neplanuoja 6 proc. gyventojų.

Rekomenduojami video