Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Atskirk pelus nuo grūdų
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
LKBK – mūsų nepriklausomybės šauklys
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Apie laimę – iš Butano ministro lūpų

Lietuvoje šiuo metu viešintis Butano Karalystės švietimo ministras Thakur Singh Powdyel trečiadienį apsilankė Ukmergėje.

Svečias, pakviestas savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus, susitiko su Ukmergės mokytojais ir moksleiviais.

Į Lietuvą Butano švietimo vadovas atvyko praėjusią savaitę. Jo vizito tikslas – pasidalyti laimės ekonomikos žiniomis. Apie tai svečias pasakojo Klaipėdoje, Vilniuje. Sostinėje surengtoje konferencijoje „Ar įmanoma išmokyti laimės?“ skaitė pranešimą „Laimės ekonomika ir švietimas. Butano požiūris“.

Į Ukmergę T. S. Powdyel atvyko kovo 20-ąją – Tarptautinę laimės dieną. Susitikimas su juo surengtas Turizmo ir verslo informacijos centre, svečias skaitė pranešimą apie laimę.

Butano Karalystė, dydžiu primenanti mūsų valstybę, įsikūrusi Himalajų kalnyne, tarp Indijos ir Kinijos. Tai, teigiama, – vienintelė pasaulyje valstybė, kuri savo išsivystymą ir pažangą matuoja ne BVP, o nacionaliniu laimės indeksu. Pasaulyje ji garsėja kaip laimingiausia šalis, laimės indeksą – GNH – taikanti oficialiai.

Butanas vadinamas viena pažangiausių regiono valstybių, kurios gyvenimo lygis sparčiai kyla, o ekonomika auga. Ilgą laiką jis buvo izoliuotas, tačiau per dešimtmetį šalyje įvyko didelių pokyčių, tarp kurių – ir pirmasis demokratiškas balsavimas.

Pastarųjų metų rezultatai rodo, kad ne tik šios šalies ekonomika yra viena sparčiausiai augančių Azijoje. Tvirtinama, jog Butano gyventojai – vieni laimingiausių pasaulyje.

T.S. Powdyel – pirmasis Butano Karalystės švietimo ministras. 2008 m. jis pradėjo švietimo reformas šioje šalyje, įvedė integruotą mokymą. Šiuo metu tik dvi šalys pasaulyje yra įdiegusios integruotą mokymą visos šalies mastu – tai Suomija ir Butanas.

Rekomenduojami video