Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Apie eismo saugumą Šyliuose primena naumiestiškės pradinukės piešinys

VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) inicijuoto piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojų piešiniai baigti perpiešti ant šešių autobusų stotelių paviljonų, esančių skirtinguose Lietuvos rajonuose. Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio trečiokės Ugnės Barakauskaitės piešinys jau papuošė stotelę „Šyliai“, esančią kelyje Nr. 4207 Žemaičių Naumiestis–Teneniai–Pajūralis. Gegužę rašėme, kad LAKD inicijuoto piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtoja, kartu su Šakių, Alytaus, Tauragės, Panevėžio ir Visagino moksleiviais, tapo ir tuomet dar trečiokė naumiestiškė Ugnė.

Kelių direkcijai buvo atsiųsta apie 1000 piešinių. Pradinukų piešiniuose – pėsčiųjų perėjos, šviesoforai, kelio ženklai. Vyresnių mokinių darbuose – saugos diržų, saugaus greičio, dviratininkų, Kelių eismo taisyklių temos.

Trečius metus iš eilės konkursu siekiama skatinti eismo dalyvius elgtis atsakingai, priminti atšvaitų segėjimo būtinybę pėstiesiems, diržų svarbą – važiuojantiems, pagarbiai elgtis vieniems su kitais ir saugoti visų gyvybes. Piešiniai savo spalvingumu ir turiniu ragina atkreipti dėmesį į saugaus eismo svarbą, eismo dalyvius skatina keliuose ir gatvėse elgtis atsakingai. Darbuose perteiktas vizualinis turinys turėjo atitikti Kelių eismo taisyklių reikalavimus.

Anot Kelių direkcijos vadovo Remigijaus Lipkevičiaus, nugalėtojų darbais papuošti autobusų stotelių paviljonai šalies regionuose – puikus būdas atkreipti dėmesį  į eismo saugą ir skatinti eismo dalyvius keliuose elgtis atsakingai, rinktis saugų greitį, nesinaudoti mobiliuoju telefonu vairuojant, tamsiu paros metu būti su atšvaitais.

Konkurse buvo kviečiami dalyvauti mokiniai, nevyriausybinių organizacijų nariai, bendruomenės. Lietuva buvo suskirstyta į tris teritorijas, kiekvienoje jų laimėtojais išrinkta po du  labiausiai temą atspindinčius piešinius. Konkretūs paviljonai buvo išrinkti pagal laimėtojų gyvenamąją vietovę. Stoteles išpiešė piešinių autoriai su savo komandomis.

Rekomenduojami video