Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Anykščių medžiotojai nušovė devynis vilkus

Viena iš vyriškų žiemos pramogų – medžioklė.  Kuris laikas gyvename griežto karantino sąlygomis. Kaip koronavirusas keičia medžioklių organizavimą ir medžiotojų elgesį jose, klausėme Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Anykščių skyriaus valdybos pirmininko, medžioklės žinovo Rimanto Pečkaus.

Vienas iš karantino režimo reikalavimų – draudimas organizuoti bet kokius renginius ir susibūrimus atvirose ir uždarose erdvėse. Medžioklė yra ne renginys, o ūkinė veikla, todėl mes privalome laikytis tik pagrindinių reikalavimų – vengti tiesioginio fizinio kontakto su kitais žmonėmis, dėvėti apsaugos priemones, laikytis didesnio nei 2 metrų atstumo nuo kito žmogaus, bendrauti su juo ne ilgiau kaip 15 minučių, būtinai laikytis asmens higienos, – aiškino medžioklės žinovas.

Dėl kelių išskirtinai šiltų ir besniegių žiemų nebuvo galimybės atlikti medžiojamųjų gyvūnų apskaitos pagal pėdsakus sniege. Šiais metais pasnigo, ar medžiotojai skaičiuoja savo būrelių plotuose žvėris?

Medžiotojai savo plotuose privalo nuo gruodžio 1 d. iki balandžio 1 d. susiskaičiuoti žvėris. Būreliai patys pasirenka laiką, kada skaičiuos ir informuoja saugomų teritorijų tarnybą. Jau keli Anykščių rajono būreliai šį sezoną skaičiavo, nes dabar miške yra pakankamai sniego, kad matytųsi žvėrių pėdos. Kitus būrelius perspėjau, kad paskubėtų, nes neaišku, ką gamta gali iškrėsti. Vis dėlto medžiotojams išlieka pareiga ištisus metus rinkti ir teikti informaciją apie didžiųjų plėšrūnų – vilkų, lūšių ir rudųjų lokių buvimą. Ji teikiama per Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos tinklalapį.

Šiam sezonui numatytas vilkų medžioklės limitas 175 vilkai. Kaip skelbia portalas lmzd.lt, šiai dienai sumedžioti 133 vilkai. Kiek prie šio skaičiaus prisidėjo anykštėnai?

Šį sezoną rajono būreliai sumedžiojo net 9 vilkus. Vienam medžiotojui pasisekė nušauti net du vilkus tą pačią dieną. Retai kam iš medžiotojų per gyvenimą apskritai pavyksta sumedžioti vilką, o du patiesti plėšrūnai – išties išskirtinis įvykis. Mūsų miškuose yra ne tik plėšrūnų vilkų, bet ir plėšrūnių lūšių. Ir šiais metais medžiotojai rado miškuose šių plėšrūnų paliktas sudraskytų gyvūnų ir žvėrių liekanas.

Plėšrūnų yra, o ar daug kanopinių žvėrių mūsų miškuose?

Kanopinių žvėrių populiacija kasmet didėja, todėl gyventojai, pravažiuodami netoli miškų, gali juos matyti besiganančius pamiškėse. Didėja kanopinių žvėrių skaičius, bet didėja ir plėšrių žvėrių populiacija, todėl kanopiniai nuo jų kenčia. Kiškių populiacija jau eilę metų nei didėja, nei mažėja. Jei anksčiau kiškiai žūdavo nuo  chemikalų, tai dabar juos išgaudo gandrai, kurių kasmet Lietuvoje vis daugėja. Jei šiais metais pasiseks, jei gamta mums bus palanki, tai būreliai savo plotuose susiskaičiuos žvėris. Tuomet apytikriai žinosime, kokio ir kiek „turto“ turime rajono miškų plotuose.

nyksciai.lt

Rekomenduojami video