Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ant upės ledo – sąmonės netekęs ir atšalęs žmogus

Tik atsitiktinumo dėka pastebėtas žmogus į ligoninę pateko sunkios būklės, tačiau dar gyvas.

Antradienio rytą specialiosios tarnybos reagavo į gautą pranešimą apie žmogų, gulintį ant užšalusios upės.

Galvojo, kad regi skudurų krūvą

Bendruoju pagalbos telefonu skambino pavojingos būklės žmogų radusi moteris. Tą rytą jau buvo keliolika minučių po aštuonių, kai Biržų miesto gyventoja su šuniuku išėjo pasivaikščioti. Kartu ėjo ir moters draugas, kuris, pasak moters, ir pamatė ant užšalusios upės gulintį žmogų.

„Už savivaldybės ir policijos garažų, kur auga labai gražus žilvitis, ant upės mačiau lyg ir kažkokią skudurų krūvą ar maišą. Kadangi esu trumparegė, nebūčiau supratusi, kad guli žmogus. Tai mano draugas sušuko, kad „čia žmogus“, abu puolėme bėgti artyn“, - pasakojo daugelio pažįstama biržietė.

Pasak moters, jiedu su bičiuliu tą viduryje upės gulintį žmogų ėmė judinti. Šis lyg ir atmerkęs akis, tačiau žvilgsnis buvęs kažkoks klaidžiojantis. Žmogaus kojos atrodė be apavo, kelnės nusmukusios. Matėsi pamėlynavusios galūnės.

Pagyvenęs vyras pasirodė matytas, tačiau kas jis toks, pažinti buvo sunku.

„Aplinkui tą vietą, kur žmogus gulėjo, sniegas atrodė lyg išropinėtas, suplūktas“, - pasakojo moteris. Ji iš karto kvietė pagalbą bendruoju numeriu 112.

Dar bekalbėdama su pagalbos centru moteris išvydusi, kad prie garažų atėjo miesto seniūnas Vytas Jareckas, su kuriuo ji dalyvauja saviveiklos kolektyve.

„Ėmiau Vytui moti ranka, šaukti, kad ateitų“, - prisiminė biržietė. Seniūnas atskubėjo su dviem darbininkais, atsinešė gabalą polietileno, ant kurio guldė nelaimės ištiktą žmogų. Taip jis buvo ištemptas ant kelio, kur atskubėjo ugniagesiai gelbėtojai, atvyko policijos, medikų ekipažai.

Sužavėjo gelbėtojų profesionalumas ir elgesys

Pagalbą iškvietusi moteris negailėjo gerų žodžių priešgaisrinės gelbėjimo komandos vyrams. Jų veiksmus biržietė sako stebėjusi lyg kokį filmą. Viskas vykę labai sklandžiai, greitai.

„Gal kas ir nepatikėtų, kokie tai puikūs gelbėtojai. Atvyko dviem automobiliais vieni iš pirmųjų. Iššoko iš mašinų viską pasiruošę, atsivežė ir gelbėjimo valtis. Nors skambindama sakiau, kad upė užšalusi, tačiau juk ir pagalbą kviečiantieji iš streso ne viską tiksliai pasako. Jauni vyrai, nepaisydami, kad tas žmogus buvo visas išsitepęs ekskrementais, čiupo jį ir laikė pakėlę nuo šaltos žemės. Šitaip darniai dirbo, pleduką po žmogumi pakišo ir nešė į arčiausiai esantį verslininko V. Undzėno pastatą… Štai tokiems gelbėtojams reikia mokėti atlyginimus“, - jaudindamasi kalbėjo moteris. Jai įspūdį padarė ir komandos vadas, jo reakcija, tikslūs nurodymai, kuriuos profesionaliai vykdė gelbėtojai.

Redakcijos žiniomis, tą dieną budėjo Vilmanto Stuogio vadovaujama pamaina.

Paguldytas į ligoninės Reanimacijos skyrių

Greitosios medicinos pagalbos ekipažas vyrą gabeno į ligoninę. Nukentėjusiojo būklė buvo labai sunki, kūnas atšalęs, galūnės pabalusios.

Vyras paguldytas į Biržų ligoninės Reanimacijos skyrių, jį buvo ištikusi koma. Preliminariomis žiniomis, gali būti, kad pirminė galima įvykio priežastis – žmogų ištikęs insultas.

Policija nustatė vyro asmenybę, apie įvykį informavo artimuosius.

Redakcijos žiniomis, ant ledo rastas žmogus – kadaise Biržų aeroklubui vadovavęs ir šią savaitę septyniasdešimtąjį gimtadienį turintis švęsti biržietis.

Vakar dienos žiniomis, žmogus samonę atgavo.

Alfreda Gudienė

Biržų krašto laikraštis "Šiaurės rytai"

Rekomenduojami video