Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Angirių užtvankoje žvejai aptiko brakonierių tinklus

Savaitgalį Josvainių seniūnijos Angirių užtvankoje žvejoję žvejai mėgėjai iš Kauno aptiko nelegalius brakonierių tinklus. Laimei, į tinklus jokia žuvis nebuvo papuolusi.

Pamatė netyčia

Iš Kauno į Kėdainių rajoną atvykę meškerioti vyrai velkiaudami užkabino tinklą ir iškėlė jį į vandens paviršių. Netrukus paaiškėjo, kad tai kiniškas tinklas. Jame žuvies nebuvo, mat jis buvo pastatytas visai neseniai. Vyrai tinklą sugadino, kad juo nebebūtų galima naudotis. Žvejai neslėpė pasipiktinimo, kad dar atsiranda tokių žmonių, kurie šitaip naikina žuvį.

„Čia gal vietiniai dar gyvena sovietmečio rėžimu“, – pyko tinklus aptikęs žvejys mėgėjas Sigitas Vyturys.

Gresia baudos

Aplinkos apsaugos departamentas skelbia, kad už neteisėtą žvejybą draudžiamu ne mėgėjų žvejybos įrankiu asmeniui gresia nuo 120 iki 300 eurų administracinė bauda kartu su pažeidimo padarymo įrankių – valties ir statomojo tinklo – konfiskavimu. Jei tinkluose bus rasta žuvies, pažeidėjui reikės atlyginti ir padarytą  žalą žuvų ištekliams, kuri gali siekti tūkstančius eurų.

Aplinkosaugininkai kviečia piliečius ir toliau būti neabejingiems ir apie gyvosios gamtos išteklių pažeidimus informuoti Bendruoju pagalbos centro telefonu 112.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video