Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Alytaus rajone – danielių gelbėjimo operacija

Aplinkos apsaugos departamento (AAD) Alytaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai gavo pranešimą apie du ragais susikibusius ir niekaip negalinčius išsilaisvinti iš elektrinio piemens virvės danielius. Nuvykę į įvykio vietą aplinkosaugininkai išlaisvino įstrigusius gyvūnus, sakoma AAD pranešime.

Alytaus rajone Muiželėnų kaime aplinkosaugininkams aptikus du į vielą patekusius danielių patinus, imtasi gyvūnų išlaisvinimo operacijos. 

„Danieliai buvo labai išsigandę, blaškėsi, neprisileido žmonių, tad buvo nesunku suprasti, kad išpainioti jų lengvai nepavyks. Tačiau delsti galimybių nebuvo, todėl pagalbos kreipėmės į medžiotojų klubo „Kalesnykai“ medžiotojus. Bendromis jėgomis gyvūnus išlaisvinti pavyko ir danieliai sveiki nušuoliavo į tolėliau esantį miškelį“, – sakė Alytaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnas Aringas Janulevičius.

Aplinkosaugininkai dėkoja už operatyvią pagalbą ir bendradarbiavimą medžiotojų klubo „Kalesnykai“ medžiotojams.

„Norime padėkoti ir žmonėms, kurie neliko abejingi šiais situacijai ir nusprendė padėti bėdos ištiktiems gyvūnams. Džiugu, kad yra sąmoningų ir gamtai neabejingų žmonių“, – teigė aplinkosaugininkas.

Pasak aplinkosaugininko gyventojams, o ypač ūkininkams itin svarbu elgtis atsakingai – laukuose nepalikti daiktų (elektrinio piemens, virvių, trosų, polietileno ir kt.), kurie gali sužaloti gyvūną ar kitaip jam pakenkti.

Rekomenduojami video