Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Alkoholio prekybai politikai žalios šviesos neuždegė

Nepaisant to, kad paskutiniu metu Lietuva gana dideliais, nors ir kvestionuojamais, žingsniais ėjo tautos blaivinimo link, ne visiems alkoholio prekybos ribojimai atrodo geras sprendimas. Štai vienas asmuo atkreipė dėmesį, kad Kėdainiuose, skirtingai nei dalyje kitų šalies savivaldybių, nėra patvirtintos poilsio bei turizmo teritorijos ir poilsio bei turizmo sezonai. Jų patvirtinimas yra tiesiogiai susijęs su… galimybe laisvai prekiauti alkoholiu viešose vietose.

Kreipėsi vienas asmuo

Lietuvos Respublikos alkoholio kontrolės įstatymo 16 straipsnio 3 dalis nurodo, kad licencijos verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 15 procentų, kurortuose ir kitose savivaldybių tarybų nustatytose poilsio bei turizmo teritorijose išduodamos įmonėms, Europos juridiniams asmenims ir jų filialams savivaldybių tarybų nustatyto kurortinio, poilsio bei turizmo sezono laikotarpiui.

Nesant patvirtintų tokių teritorijų ir laikotarpių, savivaldybės administracija negali išduoti minėtos rūšies licencijų, kurios suteikia teisę prekiauti alkoholiniais gėrimais ne tik stacionariose, bet ir nestacionariose viešojo maitinimo vietose.

Kaip patikslino Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Statybos ir turto skyriaus vedėja Audronė Naujalienė, sprendimo projektas tarybai buvo pateiktas po to, kai vienas fizinis asmuo, kurio duomenys neviešinami dėl BDAR, krašto vadovų paprašė tokį nutarimą priimti.

Atskira licencija

Pagal tarybai parengtą sprendimo projektą, poilsio ir turizmo sezonu būtų laikomi visi metai. Nustačius poilsio bei turizmo teritorijas, juridiniai asmenys galėtų gauti licenciją, kuri leistų prekiauti alkoholiu nestacionariose prekybos vietose – tarkime palapinėje, paviljone ar tiesiog ant staliuko po skėčiu. 

Lygiai taip pat būtų galima prekiauti ir iš savo namų kiemo, jei tik asmuo išsiimtų individualią veiklą, verslo liudijimą ar susikurtų mažąją bendriją. Už tokią licenciją asmuo turėtų susimokėti 190 eurų per metus.

Įdomiausia tai, kad vienkartinę licenciją prekiauti alkoholiu mugėse ir šventėse gali gauti tik tie asmenys, kurie turi nuolatinę licenciją. Gavę vienkartinį leidimą prekiauti švenčių metu, jie gali pardavinėti alkoholinius gėrimus iki 7 laipsnių stiprumo.

Tuo tarpu ši lengvatinė licencija būtų išduodama ir tiems, kurie neturi nuolatinio leidimo prekiauti alkoholiu ir alkoholis, kurie jį galėtų pardavinėti, būtų daugiau kaip du kartus stipresnis. 

„Šis sprendimo projektas tik didina galimybę prekiauti alkoholiu. Jį priėmus alkoholiu prekiauti būtų galima dar lengviau. Faktiškai tai galėtų daryti kone kiekvienas iš po savo „skėčio“ ir prekiauti stipresniu alkoholiu būtų galima ne tik per šventes. Prieš tai griežtinome įstatymus, o dabar jau norime leisti prekiauti ir iki 15 laipsnių stiprumo alkoholiu. Akivaizdu, skatinsime alkoholizmą“, – sakė rajono tarybos narė Gitana Kaupienė. 

Jai antrino ir opozicijos lyderis Saulius Grinkevičius, kuris atkreipė dėmesį, kad alkoholiu kone bet kas galės prekiauti miesto reprezentacinėse vietose, poilsiavietėse prie vandens telkinių ar iš esmės bet kur kitur, kur tik užsinorės, ištisus metus.  

Tarybos nariai pasišiaušė

Kone visi politikai pasišiaušė prieš tokį sprendimo projektą. Dauguma jų balsavo prieš arba susilaikė, todėl sprendimas nebuvo priimtas.

Už tokį lengvatinį leidimą iš bet kokios palapinės prekiauti iki 15 laipsnių stiprumo alkoholiu balsavo vos keli politikai, iš kurių vienas buvo ir pats meras Valentinas Tamulis.

Rekomenduojami video