Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Agurkų festivalis ambasadorei priminė Sakartvelo vyno šventę

Kėdainių vicemero Pauliaus Aukštikalnio kvietimu Kėdainiuose lankėsi Nepaprastoji ir įgaliotoji Sakartvelo ambasadorė Salome Shapakidze su vyru ir dviem vaikais.

Ambasadorė parodė iniciatyvą ir norėjo pamatyti mažesnį miestą. Savo vizitui atokiau nuo sostinės ji pasirinko Kėdainius, miestą šiemet 25-ą kartą švenčiantį ypatingiausią ir išskirtinę šventę – Agurkų festivalį.

Ambasadorė susitiko su rajono meru, Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriumi Arūnu Kacevičiumi, tačiau daugiausia laiko Agurkų festivalyje ji praleido bendraudama su rajono žmonėmis, ragaudama mūsų krašto kulinarinio paveldo produktus ir išmone pasižyminčius patiekalus.

Ambasadorė Salome Shapakidze apsilankė daugumoje šventėje išsirikiavusių kulinarinių kiemelių, stebėjo koncertą. Į renginį ji atvyko su savo šeima ir čia maloniai leido laiką. 

Taip pat ambasadorė apsilankė ir visuomeninio judėjimo ,,Mūsų krašto sėkmei“ įrengtame kiemelyje, ragavo agurkų džemo su mėtomis bei lietuvišku varškės sūriu.

Šią šventę S.  Shapakidze palygino su Sakartvele vykstančiomis vyno šventėmis, kurios turi labai senas ir gražias tradicijas. 

Nepaprastoji ir įgaliotoji Sakartvelo ambasadorė Salome Shapakidze išreiškė dėkingumą už tvirtą ir ypatingą jos šalies palaikymą užsienio politikoje ir abiejų šalių piliečių draugystę. 

Ji domėjosi  mūsų krašto istorija, Agurkų šventės tradicija, ekonomika, verslu, švietimu, ukrainiečių situacija rajone. 

Su sutiktais žmonėmis ji daugiau bendravo angliškai.   

Sakartvelo nepaprastoji ir įgaliotoji ambasadorė Lietuvos Respublikoje Salome Shapakidze skiriamuosius raštus Lietuvos Respublikos Prezidentui Gitanui Nausėdai įteikė dar visai nesenai – šių metų balandžio 28 dieną. Tačiau S. Shapakidze labai aktyviai susitikinėja su šalies vadovais, Seimo nariais ir atsakingais asmenimis. 

Viso jos vizito Kėdainiuose metu ambasadorę draugiškai lydėjo ir mūsų kraštą, jo privalumus ir žmonių pasiekimus pristatė mero pavaduotojas P. Aukštikalnis ir LR Seimo narė Vilija Targamadzė.

Rekomenduojami video