Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
A. Veryga: vaistinėse gali kilti problemų, gaunant kompensuojamus vaistus be priemokų

Nuo trečiadienio visi 75 metų ir vyresni asmenys, taip pat labai mažas pajamas gaunantys pensininkai ir neįgalieji kompensuojamus vaistus gaus nemokamai – jiems nereikės mokėti priemokų, tačiau sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga įspėja, kad kurį laiką tą padaryti gali būti sudėtinga.

 „Šiek tiek ilgiau, nei buvo planuota, užtruko Registrų centro suplanuotų informacinių technologinių sprendimų diegimas ir turim tam tikros informacijos, kad gali ne visos vaistinės nuo liepos pirmos dienos būti spėjusios susiderinti savo sistemas, gali kilti tam tikrų sunkumų, kurie, tikimės, ilgiausiai per savaitę bus pašalinti“, – spaudos konferencijoje Seime antradienį sakė ministras.

Anot jo, kiekviena technologinė naujovė reikalauja „tam tikro laiko, susiderinimo“.

„Norim iš karto atsiprašyti, norim paprašyti kantrybės ir supratimo. (...) Tikimės, kad tų sunkumų nekils, bet jeigu kiltų, norime iš anksto apie juos įspėti. Žinome, kad dabar ir Registrų centras, ir vaistinės tikrai labai intensyviai dirba sistemas testuodami ir derindami“, – teigė ministras.

75 metų sulaukę ir vyresni asmenys bei asmenims, kuriems nustatytas 0–25 procentų darbingumo lygis, nemokai kompensuojamus vaistus gaus nepriklausomai nuo jų pajamų. Sunkiai besiverčiantys senjorai ir kiti neįgalieji priemokos mokėti neturės, jei gaus mažas pajamas.

Anot ministro, šiuo metu mažomis laikomos 257 eurų neviršijančios pajamos.

SAM skaičiuoja, kad iki metų pabaigos priemokų už vaistus kompensavimas valstybei kainuos apie 3,7 mln. eurų, o ši naujovė palies apie 250 tūkst. žmonių Lietuvoje.

Rekomenduojami video