Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
A. Veryga: "Lietuvoje netrukus pradės veikti karščiavimo klinikos"

Lietuvoje netrukus pradės veikti karščiavimo klinikos, kuriose karantino metu pacientams bus atliekami visi būtini tyrimai, ketvirtadienį informavo Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Elektroninius siuntimus į tokias klinikas pacientams suteiks šeimos gydytojai.

„Savivaldybės jų teritorijoje esančias sveikatos priežiūros paslaugas teikiančias įstaigas paskirs teikti tokias paslaugas. Tai bus savivaldybių apsisprendimas, kiek jų turėtų būti savivaldybėje. Ir tose karščiavimo klinikose bus atliekamas išsamus tyrimas – ir kraujo tyrimas, ir kiti būtini tyrimai, kurie būtini gydymo diagnostikai ir sprendimui“, – žurnalistams ketvirtadienį kalbėjo A. Veryga.

Ministras ramino medikų bendruomenę, tikindamas, kad valstybė stengiasi pasirūpinti jų apsauga. „Laukiame tos siuntos, kur atvyks daug asmens apsaugos priemonių, kad galėtume visus medikus jomis aprūpinti. Ne tik tuos, kurie dirba su sergančiais pacientais, bet ir visus kitus. Tada tikrai raginsime medikus maksimaliai grįžti prie tam tikrų planinių dalykų“, – sakė A. Veryga.

  Be to ministras patvirtino, kad Lietuvą artimiausiu metu turėtų pasiekti beveik 300 tūkst. reagentų iš Kinijos. Taip pat jis priminė, kad Lietuva kartu su kitomis šalimis dalyvauja trijuose Europos Komisijos vykdomuose pirkimuose, kur perkamos asmens apsaugos priemonės, dirbtiniai plaučių ventiliavimo aparatai ir reagentai.

„Nesibaigiančios diskusijos apie asmens apsaugos priemones ir bendrus pirkimus, tiek apie reagentus. Noriu priminti, kad Lietuvą jau yra pasiekę daugiau kaip 10 tūkst. reagentų ir tyrimų apimtis mes jau dabar esame išplėtę. Kol kas esame saugūs dėl šito kiekio. Yra užsakyta dar beveik 300 tūkst. reagentų iš Kinijos, kurių dalis, tikimės, dar bent šią savaitę turėtų pasiekti Lietuvą“, – sakė A. Veryga.

Portalas tv3.lt primena, kad iki ketvirtadienio ryto Lietuvoje patvirtinta 290 susirgimų koronavirusu COVID-19. Nuo šios užkrečiamosios ligos šalyje mirė keturi žmonės, vienas pasveiko.

Monika Kasnikovskytė

Rekomenduojami video