Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
A. Veryga: griežtės pacientų lankymo taisyklės

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigia, kad po pirmadienį vykusio COVID–19 valdymo komiteto posėdžio nuspręsta keisti testavimo dėl koronaviruso strategiją.

Ministro teigimu, po to, kai išaugo užsikrėtimų COVID-19 skaičiai šalyje, bus griežtinamos ir pacientų lankymo ligoninėse taisyklės.

„Po šiandien COVID-19 komiteto pasitarimo yra apsispręsta dėl tam tikrų pakeitimų. Pirmiausia bus keičiama pati testavimo strategija, grįš privalomas testavimas stacionarizuotiems asmenims gydymo įstaigose, bus intensyviau testuojami gydymo įstaigose dirbantys medikai. Taip pat griežtės pacientų lankymo taisyklės tam, kad infekcija nepatektų į gydymo įstaigą ir neatsitiktų taip, kaip atsitiko Radviliškio ligoninėje, kada infekcijai išplitus gydymo įstaiga turi praktiškai stabdyti savo veiklą“, – surengtoje spaudos konferencijoje pirmadienį teigė A. Veryga.

Kiek anksčiau ministras pirmininkas Saulius Skvernelis informavo, kad nuo spalio 1 dienos ketinama nebeleisti rengti kai kurių masinio susibūrimo renginių.

„Dabar – apie būtinus sprendimus. Ligoninės yra mūsų strateginiai objektai. Todėl stiprinsime jų apsaugą, testuosime medikus tiek, kiek reikės. Užtikrinsime, kad visos ligoninės laikytųsi reikiamų taisyklių. Galime pasidžiaugti, jog šiandien rimtesnių ribojimų taikyti nebūtina: nors užsikrėtimų daugėja, hospitalizuotų žmonių turime nedaug. Tokiai pozicijai pritarė ir medikai.

Nuo spalio 1 dienos ketiname nebeleisti rengti tokių masinio susibūrimo renginių, kaip miestų ar derliaus šventės, kur itin sunku užtikrinti ir kontroliuoti saugumo reikalavimų laikymąsi. Formaliai jų tarsi laikomasi, bet realiai – nė kiek“, – feisbuke teigė premjeras.

Lietuvoje per pastarąjį savaitgalį užfiksuoti 179 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai. Pirmadienį paskelbta apie dar 70 naujų atvejų.

Rekomenduojami video