Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
A. Veryga: alkoholio vartojimo ir pardavimo pakeitimai yra ne laiku ir ne vietoje

 „Valstiečių“ vadovavimo laikotarpiu priimti Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimai vėl persvarstomi Seimo Sveikatos reikalų komitete. Tokiems sprendimams nepritaria tiek LVŽS frakcijos narys Aurelijus Veryga, tiek valdančiųjų Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Linas Slušnys. Abu Seimo nariai mano, kad tokios įstatymo pataisos yra visiškai nereikalingos.

Trečiadienį Seimo Sveikatos reikalų komitetas imasi svarstyti įstatymo pakeitimus dėl alkoholio prekybos laiko ir leidimo jaunesniems asmenims pirkti bei vartoti alkoholį.

LRT Radijo laidoje „Ryto garsai“ įstatymo pataisas pristatęs alkoholio kontrolės priemones peržiūrinčios valdančiųjų darbo grupės Liberalų frakcijos narys Andrius Bagdonas sakė, kad esminiai siūlymai yra leisti prekiauti alkoholiu visomis savaitės dienomis nuo 10 iki 20 val., pakeisti draudimą prekiauti alkoholiniais gėrimais tik nuo 21 metų ir leisti silpnuosius gėrimus pardavinėti nuo pilnametystės. Trečiasis siūlymas yra susijęs su alkoholio reklama, kad alkoholiu prekiaujančios ar jį gaminančios įmonės galėtų dalintis tam tikrais laimėjimais arba gamybos procesų reklama.

LVŽS frakcijos narys Aurelijus Veryga tokių sprendimų svarstymą apibūdina kaip alkoholinių gėrimų prieinamumo didinimą.

„Visos tos priemonės, kurios buvo išvardintos, yra skirtos tam, kad žmonės patogiau ir anksčiau galėtų įsigyti alkoholio. Visos šios priemonės prieštarauja Alkoholio kontrolės įstatymo pagrindiniam tikslui mažinti alkoholio vartojimą ir jo daromą žalą. Aš manau, kad šios priemonės yra ne laiku ir ne vietoje“, – LRT Radijui sakė A. Veryga.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Linas Slušnys sako nesistebįs, kad į šiuos pakeitimus svarstančią darbo grupę nepapuolė, nes visiškai nepalaiko tokių pakeitimų svarstymo.

„Kuo mes darome prieinamumą didesnį, pasaulis tą seniai žino, tuo daugiau turime ligų, susijusių su alkoholio vartojimu. Našta finansinė, kurią mes padarome lengvesnę, prieinamesnę, gula ant tos pačios valstybės pečių. Šie dalykai man yra visiškai nepriimtini, aš jų nepalaikau ir aš net nemanau, kad tai yra draudimai“, – sakė L. Slušnys.

A. Veryga, dalyvausiantis Sveikatos reikalų komiteto posėdyje, taip pat minėjo, kad politikai turi apsispręsti, ar svarbiau yra žmonių sveikata, ar pardavimų didinimas.

„Politikai, atstovaujantys žmonėms, turi apsispręsti, koks tikslas yra: ar kaip politikai žiūrim visuomenės sveikatos ir įgyvendiname Alkoholio kontrolės įstatymą mažinti alkoholio vartojimą, ar žiūrime, kaip parduoti daugiau alkoholio ir daryti tą patogiau. Tokiam tikslui aš nepritariu“, – teigė A. Veryga.

Rekomenduojami video